Όλα μηδέν

Λιγοστές ήταξν οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες
Λιγοστές ήταξν οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Εργοτέλης και Λάρισα έμειναν στο 0-0 στο Παγκρήτιο σε ένα ματς με λίγο κόσμο και ελάχιστες φάσεις.

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ οι Κρητικοί δεν παρουσίασαν το καλό φετινό αγωνιστικό τους πρόσωπο, ωστόσο θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη εάν ο Ρομάνο πλάσαρε σωστά στο 68ο λεπτό, στην σημαντικότερη ευκαιρία του παιχνιδιού.

Πριν την έναρξη του ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αντόνιο Ντε Νίγκρις.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Αθανασίου, Γελαδάρης, Κορδονούρης, Τζούνιορ, Ρουμπάκης, Σασιασβίλι, Μπέτο, Μπούντιμιρ (88′ Ογκουνσότο), Τσεσνάουσκις (61′ Ρομάνο), Φραγκουλάκης (75′ Βερπακόφσκις), Λεάλ.

Λάρισα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μάλαρτζ, Μπουκουβάλας, Νταμπίζας, Κατσιαρός, Ρομέου (90+2′ Ααράμπ), Κάσας, Ιγκλέσιας, Μελίσσης, Τουάμα (78′ Τουάμα), Μετίν (78′ Γιαννακόπουλος), Αμπουχατζίρα.