Ούτε του…χρόνου δεν την φτάνουν – Πέρασε από τη Σαρδηνία η Γιούβε(VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Η Κάλιαρι δυσκόλεψε τη Γιουβέντους αλλά δεν μπόρεσε να της χαλάσει το φινάλε μίας ιδανικής χρονιάς. Η Κυρία επικράτησε με 3-1, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις και έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο το 2012.

Η Κάλιαρι ξεκίνησε ιδανικά το ματς αφού στο 15′ πήρε κεφάλι στο σκορ με το πέναλτι του Πινίγια αλλά η Γιουβέντους “ξύπνησε” στο δεύτερο μέρος.

Χρειάστηκε να μείνει με δέκα παίκτες η ομάδα της Σαρδηνίας στο 65′, να χάσει πέναλτι ο Βιδάλ στο 72΄για να φέρει το ματς στα ίσα ο Μάτρι τρία λεπτά αργότερα.

Ο ίδιος παίκτες λύτρωσε την ομάδα του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ ο Βούτσινιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η Γιουβέντους διεύρυνε στους 10 βαθμούς τη διαφορά της από τη δεύτερη Ίντερ αλλά με ματς περισσότερο.