Παίρνει τα… πάνω του με Καραγκούνη – “Ανεβαίνει” ο Ατρόμητος

Με σκόρερ για μία ακόμη αγωνιστική τον Θανάση Καραγκούνη, οι Περιστεριώτες επικράτησαν εντός έδρας του Πανιώνιου με 1-0, έφτασαν τους 17 βαθμούς και πλησίασαν στον ένα τους “κυανέρυθρους”. Από δύο δοκάρια είχαν οι δύο ομάδες

Δείτε ΕΔΩ το LIVE του αγώνα

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του χάρη -σε ένα ακόμα γκολ του Θανάση Καραγκούνη- πέτυχε ο Ατρόμητος, επικρατώντας με 1-0 του Πανιωνίου στο Περιστέρι. Έκτο παιχνίδι στη φετινή Σούπερ Λίγκα δεν δέχθηκε γκολ η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς.

Πολύ καλός ρυθμός στο πρώτο μέρος και από τις δυο ομάδες, με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερη παρουσία και τις περισσότερες ευκαιρίες, με καλύτερες αυτές του 2′ με τον Δημούτσο και του 29′ με το δοκάρι του Καραμάνου. Το τέρμα τελικά ήρθε για τους φιλοξενούμενους στο στο επόμενο λεπτό, με τον Καραγκούνη να ανοίγει το σκορ και να βρίσκει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δίχτυα.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο στην ολοκλήρωση του πρώτου μέρους να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά η κεφαλιά του Αυλωνίτη σταμάτησε στο δοκάρι του Ιτάνζ. Παρόλο που στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης, οι Περιστεριώτες κατάφεραν μην δεχτούν κάποια επικίνδυνη φάση και να κρατήσουν το 1-0.

Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Καραγκούνης (78’ Μπέλιτς), Καραμάνος, Πίτου Γκαρσία (77’ Μπρίτο), Δημούτσος, Κούτσι, Ιγκλέσιας

Στον πάγκο: Ράντμαν, Φυτανίδης, Μπάλλας, Νάστος, Καλλέργης

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος: Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κούρος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος (24’ Ανδράλας), Ρόβας (67’ Ρόκας), Γουνδουλάκης, Σάμαρης, Κολοβός (65’ Διαμαντάκος), Αραβίδης, Οκόγε

Στον πάγκο: Ανέστης, Ντούνης, Γιαννούλης, Κούρντι