Παραλίγο έκπληξη η Πάλας

Ο Πετρόφ πανηγυρίζει το γκολ που έστειλε τις Άστον Βίλα και Κρίσταλ Πάλας σε ρεβάνς, ΦΩΤΟ REUTERS

Η Κρίσταλ Πάλας κέρδιζε 2-1 την Άστον Βίλα, αλλά ισοφαρίστηκε την τελευταία στιγμή και το “εισιτήριο” για την 8άδα του Κυπέλλου Αγγλίας θα κριθεί στον επαναληπτικό.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Έρτλ στο 24ο λεπτό. Η Άστον Βίλα απάντησε στο 35′ με τον Κόλινς που έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-1 στο 70ο λεπτό με τον Απρόους και εκεί που όλα έδειχναν ότι κρατούσαν την πρόκριση στα χέρια τους ο Πετρόφ έκανε το 2-2, με το οποίο οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για τη ρεβάνς.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής για την 5η φάση του Κυπέλλου Αγγλίας:

Μπόλτον-Τότεναμ 1-1 (34′ Ντέιβις-61′ Ντεφόε)
Φούλαμ-Νοτς Κάουντι 4-0 (22′ Ντέιβις, 41′ Ζαμόρα, 73′ Νταφ, 79′ Οκάκα)
Κρίσταλ Πάλας-Άστον Βίλα 2-2 (24′ Ερτλ, 70′ Απρόους-35′ Κόλινς, 87′ Πετρόφ)