Παραμένει…Κυρία – 40 ματς αήττητη η Γιούβε(VIDEO) – Ντεμπούτο ο Νίνης

ΦΩΤΟ REUTERS.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας ξεκίνησε με νίκη την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου της. Επικράτησε με 2-0 της Πάρμα ενώ έχασε και πέναλτι. Ντεμπούτο με τη φανέλα της Πάρμα έκανε ο Σωτήρης Νίνης.

Η Γηραιά Κυρία ήταν σαφώς ανώτερη από την Πάρμα σε όλο το ματς και παρά το ότι έχασε πέναλτι στο πρώτο μέρος με τον Βιδάλ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει.

Ο Λιχτστάινερ στο 55′ και ο Πίρλο 3 λεπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού ο Μιράντε απέκρουσε τη μπάλα οριακά μέσα από τη γραμμή, σημείωσαν τα γκολ των γηπεδούχων.

Ο Σωτήρης Νίνης μπήκε στο ματς ως αλλαγή αμέσως μετά το 2ο τέρμα και αγωνίστηκε για 35 λεπτά.

Νωρίτερα στο ματς που άνοιξε την αυλαία του Καμπιονάτο, η Φιορεντίνα με πρωταγωνιστή και σκόρερ δύο τερμάτων τον Γιόβετις επικράτησε με 2-1 της Ουντινέζε.