“Παρέλαση” έκανε η… Βασίλισσα στην Καρδίτσα

Η Βέροια πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας με 3-2 της Καρδίτσας χάρη στο γκολ του Σαϊτιώτη στις καθυστερήσεις και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο σκορ με τα γκολ του Καλί στο 14′ και στο 20′ όμως η Καρδίτσα απάντησε με τον Ραονέ στο 35′ και τον Αθανασιάδη στο 51′. Ο άνθρωπος που έκρινε τελικά την τύχη του αγώνα ήταν ο Σαϊτιώτης που με το γκολ του στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τους τρεις βαθμούς στην Βέροια.

Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Football League

Παναιτωλικός – Εθνικός Αστέρας 2-0 (41’ Καούνος, 83’ Θεοδωρίδης)
Καλλιθέα – ΠΑΣ Γιάννενα 0-3 (71’ Κώτσιος, 75’, 80’ Μπακαγιόκο)
Πανθρακικός – Θρασύβουλος 1-0 (85’ Παπουλής)
Ιωνικός – Πιερικός 2-1 (2’ Ντε Φαρία, 88’ αυτ. Γιαζιτζόγλου – 39’ Γιαζιτζόγλου)
Διαγόρας – Αγροτικός Αστέρας 2-2 (27’ Πουλόπουλος, 44’ Ταραχούλσκι – 7’ Στεφανίδης, 95’ Σκλιοπίδης)
Ηλιούπολη – Τρίκαλα 2-0 (19’ Νικολόπουλος, 91’ Θάνος)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Βέροια 2-3 (35’ Ραονέ, 51’ Αθανασιάδης – 14’, 20’ Καλί, 93’ Σαϊτιώτης)
Εθνικός-Λεβαδειακός 1-1 (72′ Χανιώτης – 90′ Ναπολεόνι)