Πάτησε… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός… ξέχασε να παίξει άμυνα στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Καβάλα, δέχτηκε 48 πόντους και χρειάστηκε ένα καλό 15λεπτο για να φτάσει στη 18η νίκη του στην Basketleague.

Οι ερυθρόλευκοι έκανε πολύ καλό παιχνίδι στην επίθεση, στο κλειστό της Καλαμίτσας, αλλά στην άμυνα προβλημάτισαν, ειδικά στο πρώτο μέρος.

Η Καβάλα σημείωσε 48 πόντους στα πρώτα 20 λεπτά και ο Ολυμπιακός χρειάστηκε να σφίξει την άμυνά του για να φτάσει στο ευρύ 94-76.

Πρίντεζης και Παπανικολάου έκαναν σπουδαία εμφάνιση ενώ ο Γκετσεβίτσιους έπαιξε 26 λεπτά και σημείωσε 12 πόντους με 4/10 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 25-33, 48-52, 65-74, 76-94.

Καβάλα: Πάνος, Αράπης, Αρμπετ 13 (3), Μανωλόπουλος 11 (2), Στεφανίδης 8, Πιεβάλιτσα, Βελισσαρίου 2, Μίτροβιτς 14 (2), Ταϊρού 12 (1), Ατσάρα 16.