Παρασκευή, 29 Μαρ.

Πλησίασε την κορυφή η Λάρισα – Έχασε… έδαφος ο Πανσερραϊκος

Η Λάρισα δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στα Γιαννιτσά και πήρε τη νίκη με 3-0, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Football League. Ήττα-σοκ του Πανσερραϊκού από τη Δόξα Δράμας στο 87ο λεπτό (1-0).

Η αποβολή του Σαμαρόπουλου στο 33′, διευκόλυνε ακόμα περισσότερο το έργο της ΑΕΛ απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, που άνοιξε το σκορ με τον Τσίγκα στο 47′. Ο Τσιάμης με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 2-0 στο 73ο λεπτό ενώ ο Δεινόπαπας στο 79′ έκανε το τελικό 3-0.

Πολύτιμο έδαφος στην μάχη που δίνει για να μπει στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας έχασε ο Πανσερραϊκός που ηττήθηκε εντός έδρας 1-0 από την Δόξα Δράμας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταραλίδης το 87΄.

Η Καλλιθέα δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Επανομή και με τρία γκολ του Ντακόλ (36′, 79′, 90’+1′) και δύο του Μαρουκάκη (39′, 53′) έφτασε άνετα στο τελικό 5-0.

Δεν κατάφερε η Νίκη Βόλου να ξεπεράσει το εμπόδιο του Πιερικού, ο οποίος προηγήθηκε με τον Μανίκα στο 10′, με τους Βολιώτες να ισοφαρίζουν στο 48′ με τον Παππά.