ΑΕΚ – Ολυμπιακός 3-2 ΤΕΛΙΚΟ – Ανατροπάρα της ΑΕΚ στη ματσάρα του ΟΑΚΑ!

-Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς ήταν συγκλονιστικό!
-ΑΕΚ και Ολυμπιακός χάρισαν ένα απίστευτο παιχνίδι σε όσους το παρακολούθησαν
-Η Ενωση με σπουδαία ανατροπή πήρε τη νίκη
-Από το ημίχρονο άρχισαν επεισόδια έξω από τη θύρα των οργανωμένων με οπαδούς και ΜΑΤ και ο αέρας μετέφερε την κάπνα προς τον αγωνιστικό χώρο
-Διεκόπη προσωρινά το ματς

Μάχη κορυφής έγινε σήμερα στο ΟΑΚΑ. Το ΑΕΚ – Ολυμπιακός είναι το καλύτερο ματς της δεκαετίας. Η Ενωση νίκησε με ανατροπή 3-2 και πέρασε πρώτη στη βαθμολογία.

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό το ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Τελείωσε η ματσάρα του ΟΑΚΑ με τη συγκλονιστική εξέλιξη και την απίθανη ανατροπή της ΑΕΚ που νίκησε 3-2

95′ Κόκκινη κάρτα σε Ενγκελς και Τσόσιτς…

Οι δυο τους και οι Μπακάκης, Βράνιες, Ζιλέ, Πάρντο έγιναν ένα κουβάρι…

94′ Ο Ζιλέ έπεσε στην περιοχή, ζήτησε πέναλτι και άναψαν και πάλι τα αίματα

94Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χριστοδουλόπουλος δίνει τη θέση του στον Αϊντάρεβιτς

92′ Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια

90′ ΑΠΙΘΑΝΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ! ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ ΚΑΙ 3-2

Κίνηση του Λιβάγια, έβγαλε τη σέντρα και ο Μάνταλος που έφυγε στην πλάτη του Ελαμπντελαουί έκανε με ανατροπή το 3-2!

83′ Αποβλήθηκε ο Χάσι από το ματς… Εδειξε του Σιδηρόπουλου να… βάλει γυαλιά

82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πάρντο αντί Καρσελά.

80′ ΓΚΟΛΑΡΑΑΑΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ 2-2!

Συγκλονιστική εκτέλεση φάουλ από τον Λάζαρο που εξελίσσεται σε μαέστρος των φάουλ! Μάλιστα μετά πήγε να του δώσει νέες εντολές ο Χιμένεθ και νόμιζε ότι θα τον κάνει αλλαγή… Ο Χριστοδουλόπουλος τότε απάντησε: “Μη με βγάλεις, θα βάλω και τρίτο”

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ζιλέ

76′ Σουτ του Αραούχο η μπάλα κοντράρει στον Ταχτσίδη

73′ Σκαστή κεφαλιά του Αραούχου πρόλαβε ο Καπίνο

Αρχισε και πάλι το ματς

Επεισόδια έξω από τη Θύρα των οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ με οπαδούς και ΜΑΤ. Πέφτουν χημικά και κρότου λάμψης! Η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική. Ο Σιδηρόπουλος, που ούτε ο ίδιος δεν μπορεί να αναπνεύσει διακόπτει προσωρινά το ματς. Τα επεισόδια άρχισαν πριν από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου…

64‘ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!!!!!!!!!! και 1-2… Τραγικό λάθος του Καπίνο!

Ο Μάνταλος βγάζει στον Αραούχο που δίνει αριστερά στον αμαρκάριστο Χριστοδουλόπουλο και με βολέ η μπάλα περνάει κάτω από τον Καπίνο και γίνεται το 1-2

61′ Η ΑΕΚ σωστά διαμαρτυρήθηκε για αποβολή του Ρομαό που έκανε φάουλ στον Αραούχο. Του… χάρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σιδηρόπουλος

59′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Λιβάγια, ο Αραούχο αστοχεί από πολύ κοντά

55′ Ο Μάνταλος έβγαλε ωραία στον Μπακάκη, κλείστηκε αλλά πρόλαβε και πλάσαρε – Για τέταρτη φορά σε ετοιμότητα ο Καπίνο

50′ Ο Σιδηρόπουλος σφύριξε φάουλ, ο Μάνταλος κράτησε τον Ρομαό που νευρίασε και τον έσπρωξε και προκλήθηκε ένταση ο Ρομαό έριξε χαστούκι στον Τσόσιτς. Από μία κίτρινη σε Ρομαό και Μάνταλο

46′ ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ… 0-2 στο τσακ μπαμ!

Amber Alert για την άμυνα της ΑΕΚ! Η ύστερα και από κόντρες στρώθηκε στον Οφόε, ο οποίος με υπέροχο αριστερό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Λιβάγια στη θέση του Κλωναρίδη

Λήξη ημιχρόνου

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων… Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Ένγκελς προ κενής εστίας, αλλά το παιχνίδι έχει σταματήσει σωστά για επιθετικό φάουλ του Εμενίκε στον Ανέστη

46′ Κίτρινη κάρτα στον Μάριν

42′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, ο Καπίνο έδιωξε

36′ Μετά το γκολ του Μάριν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς. Ο Ολυμπιακός πολύ συγκεντρωμένος, η ΑΕΚ… μονοδιάστατη

32′ Κοντά στο δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός, με τον Ανέστη να εμποδίζει τον Καρσελά (που πήρε την μπάλα από τον Οφόε) να σκοράρει με φαλτσαριστό σουτ

29′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Σιμόες που δεν μπορεί να συνεχίσει

25′ Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο

22′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!!!!!!!!!!

Ο Οφόε… βρήκε εξαιρετικά τον Μάριν, η άμυνα της ΑΕΚ ήταν… κουκουρούκου και ο Γερμανός αμαρκάριστος με έξυπνο ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε τον Ανέστη

15′ Στο έδαφος έπεσε ο Μάνταλος έπειτα από διεκδίκηση κεφαλιάς με τον Ζιλέ… Συνεχίζει κανονικά

13′ Ο Καρσελά πήρε την μπάλα με κεφαλιά του Ζιλέ, αλλά δεν έπιασε καλά το σουτ και την έστειλε άουτ

12′ Ο Αραούχο έχασε την μπάλα από τον Ενγκελς και ο Καπίνο έδιωξε σε σουτ του Γκάλο από τα 20 μέτρα

11′ Σωστά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Βράνιες που επιχείρησε κεφαλιά. Απίθανη ΑΕΚ έως τώρα

8‘ Κίτρινη κάρτα στον Οφόε

7′ Ο Σιμόες στην περιοχή και δεξιά έδωσε στον Χριστοδουλόπουλο που έστειλε την μπάλα στο έξω μέρος των διχτυών

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΟΥ

1′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με κεφαλιές των Αραούχο, Χριστοδουλόπουλου διαδοχικά