Η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League αρχίζει σήμερα με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις!

Τα οκτώ παιχνίδια του Champions League που θα παρακολουθήσαμε παρέα είναι τα: Σεβίλλη – Μάριμπορ, Σπάρτακ Μ. – Λίβερπουλ (Group E), Μάντσεστερ Σ. – Σαχτάρ Ντ., Νάπολι – Φέγενορντ (Group F), Μπεσίκτας – Λειψία, Μονακό – Πόρτο, (Group G) ΑΠΟΕΛ – Τότεναμ, Μπορούσια Ντόρτμουντ – Ρεάλ Μαδρίτης (Group H).

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό τους αγώνες του Champions League

Τέλος σ’ όλες τις αναμετρήσεις

ΝΑΠΟΛΙ – ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 3-1

93′ ΓΚΟΛ για τη Φέγενορντ: Ο Αμραμπάτ σκοράρει για την ολλανδική ομάδα.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Σ.  – ΣΑΧΤΑΡ 2-0

90′ ΓΚΟΛ για τη Σίτι: Ο Στέρλινγκ με πλασέ απ’ το ύψος σκόραρε

ΜΟΝΑΚΟ – ΠΟΡΤΟ 0-3

89′ ΓΚΟΛ για την Πόρτο: Ο Λαγιούν τελειώνει το ματς

ΣΕΒΙΛΛΗ – ΜΑΡΙΜΠΟΡ 3-0

83′ ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη: Χατ τρικ για τον Μπεν Γεντέρ με πέναλτι

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΡΕΑΛ 1-3

79′ ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ: Ο Ρονάλντο με πανέμορφο σουτ στην κίνηση σκόραρε και πάλι

ΝΑΠΟΛΙ – ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 3-0

70′ ΓΚΟΛ για τη Νάπολι: Ο Καγιεχόν με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

ΜΟΝΑΚΟ-ΠΟΡΤΟ 0-2

69′ ΓΚΟΛ για την Πόρτο: Ο Αμπουμπακάρ βλέπει… δίχτυα

ΑΠΟΕΛ – ΤΟΤΕΝΑΜ 0-3

69′ ΓΚΟΛ για την Τότεναμ: Πάρτι κάνει ο Χάρι Κέιν! Τώρα σκόραρε με κεφαλιά

ΑΠΟΕΛ – ΤΟΤΕΝΑΜ 0-2

62′ ΓΚΟΛ για την Τότεναμ: Και δεύτερο ο Χάρι Κέιν!

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΡΕΑΛ 1-2

54′ ΓΚΟΛ για τη Ντόρτμουντ: Μετά από σέντρα του Κάστρο, ο Ομπαμεγιάνγκ μείωσε

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΡΕΑΛ 0-2

50′ ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ: Γύρισμα του Μπέιλ και ο Ρονάλντιο με ωραίο σουτ σκόραρε

ΝΑΠΟΛΙ – ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 2-0

49′ ΓΚΟΛ για τη Νάπολι: Ο Μέρτενς με πλασέ έκανε το 2-0

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Σ.  – ΣΑΧΤΑΡ 1-0

48′ ΓΚΟΛ για τη Σίτι: Ο Ντε Μπρόινε έσπασε το… ρόδι με σουτ έξω από την περιοχή!

Αρχισαν τα ματς

Ημίχρονο στα παιχνίδια

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ – ΛΕΙΨΙΑ 2-0

43′ ΓΚΟΛ για Μπεσίκτα: Ο Κουαρέσμα με ωραία ντρίμπλα έβγαλε στον Ταλίσκα να έπιασε κεφαλιά κι έκανε το 2-0!

ΑΠΟΕΛ – ΤΟΤΕΝΑΜ 0-1

38′ ΓΚΟΛ για την Τότεναμ: Ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ στν Κύπρο

ΣΕΒΙΛΛΗ – ΜΑΡΙΜΠΟΡ 2-0

38′ ΓΚΟΛ για την Σεβίλλη: Ο Μπεν Γεντέρ με πλασέ βάζει και δεύτερο γκολ

ΜΟΝΑΚΟ – ΠΟΡΤΟ 0-1

31′ ΓΚΟΛ για την Πόρτο: Το πέτυχε με δεύτερη προσπάθεια ο Αμπουμπακάρ

ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-1

31′ ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ: Ο Κουτίνιο με πλασέ ισοφαρίζει για την ομάδα του Κλοπ!

ΣΕΒΙΛΛΗ – ΜΑΡΙΜΠΟΡ 1-0

27′ ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη: Ο Μπεν Γιεντέρ με πλασέ σε κενή εστία έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του

ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-0

23′ ΓΚΟΛ για τη Σπαρτάκ Μόσχας: Ο Φερνάντο με υπέροχη εκτέλεση φάουλ δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους!

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΡΕΑΛ 0-1

18′ Γκολ για τη Ρεάλ: Αψογη πάσα του Καρβαχάλ και ο Γκάρεθ Μπέιλ πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΡΕΑΛ

13′ Ο Γιαρμόλενκο έκανε τη σέντρα απ’ τα δεξιά, ο Φίλιπ το σουτ στην κίνηση, ο Ράμος έδιωξε με το χέρι και θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ – ΛΕΙΨΙΑ 1-0

11′ ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας: Ο Μπάμπελ ανοίγει το σκορ για την τουρκική ομάδα

ΝΑΠΟΛΙ – ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 1-0

7′ ΓΚΟΛ για τη Νάπολι: Ο Ινσίνιε με σουτ έξω απ’ την περιοχή ανοίγει το σκορ και το αφιερώνει στους τραυματίες της ομάδας