Τρίτη, 19 Μαρ.
13oC Αθήνα

Champions League: Ρεάλ με… λίγο σπρώξιμο! Απίθανος Κέιν – Σούπερ Σίτι [vids]

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε ένα μεγάλο διπλό στο Ντόρτμουντ, κερδίζοντας 3-1 τη Μπορούσια. Διπλό και η Τότεναμ στην Κύπρο κόντρα στον ΑΠΟΕΛ με 0-3 και χατ τρικ του Χάρι Κέιν.

Πάντως, το δεύτερο γκολ του Ρονάλντο και τρίτο της Ρεάλ ήταν οριακά οφσάιντ και δεν δόθηκε στο πρώτο ημίχρονο και πέναλτι στη Ντόρτμουντ για χέρι στον Ράμος.

Η Σίτι καθάρισε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Σαχτάρ, ενώ η Νάπολι ήταν καταιγιστική κόντρα στη Φέγενορντ.

Χατ τρικ πέτυχε και ο Μπεν Γεντέρ στο 3-0 της Σεβίλλης επί της Μάριμπορ, ενώ η Λίβερπουλ ισοφάρισε σε 1-1 τη Σπάρτακ και γλίτωσε από την ήττα στη Μόσχα.

Σπουδαία νίκη πήρε η Μπεσίκτας με 2-0 επί της Λειψίας και τριάρα… πέτυχε η Πόρτο μέσα στην έδρα της Μονακό.