Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ Δεύτερη γκέλα οι “ερυθρόλευκοι”

– Χαρούμενος θα πρέπει να είναι ο Ολυμπιακός με το 1-1 που έφερε με τον Αστέρα Τρίπολης στο “Γ. Καραϊσκάκης”
-Στο 90+4′ το γκολ της ισοφάρισης για τους “ερυθρόλευκους”, που έπιασαν κακή απόδοση
-Και τα δυο τέρματα του αγώνα ήρθαν από εκτελέσεις πέναλτι
– Δοκάρι για τους “ερυθρόλευκους” με Εμενίκε – Απίστευτες χαμένες ευκαιρίες για τους Αρκάδες

Παρακολουθήσατε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από το NewsIt.gr

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+4′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1. Εύστοχος ο Τζούρτζεβιτς στο πέναλτι

90+3′ Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού – Χέρι του Ιγκλέσιας σε σουτ του Ανδρούτσου

6 τα λεπτά των καθυστερήσεων!

87′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καπίνο νίκησε τον Δουβίκα σε τετ-α-τετ

83′ Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζούρτζεβιτς έπιασε την κοντινή κεφαλιά, ο Αθανασιάδης απέκρουσε με τα χέρια

80′ Δεν υπάρχει οφσάιντ στον Δουβίκα – Λάθος αλλά και δύσκολη απόφαση από τον επόπτη

78′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος στη θέση του Ρομαό

78′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κυριακόπουλος στη θέση του Μαντίντα (3-6-1 το σύστημα των Αρκάδων)

74′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης!Ο Δουβίκας άνοιξε στον Καλτσά που βρέθηκε απέναντι στον Καπίνο από πλάγια θέση, όμως ο Έλληνας διεθνής πορτιέρε τον… νίκησε στο τετ-α-τετ

71′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Δουβίκας στη θέση του Μανιά.

68′ Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ιγκόρ. Αποχώρησε από το γήπεδο, έκανε ράμματα και επέστρεψε

67′ Kίτρινη κάρτα στον Σεμπά

63′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Εμενίκε έπιασε εξαιρετική κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αστέρα Τρίπολης

60′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσουκαλάς στη θέση του Ισνάλντο.

59′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Σεμπά, ο Πάρντο έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά

58′ Κίτρινη κάρτα στον Ζντιέλαρ

57′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πάρντο και Εμενίκε στις θεσεις των Μάριν και Καρσελά.

54′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Εύστοχος ο Μανιάς, έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία ο Καπίνο

54′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Χέρι του Ρομαό σε σέντρα του Μανιά

50′ Υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Σεμπά

Δεύτερο ημίχρονο – Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ Εκτέλεση φάουλ του Ισνάλντο, η μπάλα πήγε πάνω στον καπίνο, που μπλόκαρε

39′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ από τον Σεμπά, ο Ένγκελς πήδηξε μόνος του, αλλά έστειλε με κεφαλιά την μπάλα να περάσει πάνω από το δοκάρι του Καπετάνου

36′ καλό σουτ του Οτζίτζα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ

31′ Δεύτερο σουτ του Ζντιέλαρ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

29′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζντίελαρ έπιασε το σουτ εκτός περιοχής και από τον άξονα, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του Αστέρα και απομακρύνθηκε

25′ Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Σεμπά, μπήκε στη φάση κι έδιωξε με το κεφάλι ο Ιγκλέσιας.

17′ Στην πλευρά του Ζιλέ οι προσπάθειες του Αστέρα Τρίπολης

13′ Σκληρό φάουλ του Ρομαό στον Γιαννούλη, με τη σχάρα στο καλάμι. Γλίτωσε την κάρτα ο παίκτης του Ολυμπιακού

10′ Δεν έχει ακόμα καλό ρυθμό το παιχνίδι. Ο Αστέρας πιέζει σωστά και εμποδίζει τον Ολυμπιακό από το να επιτεθεί

Ο Ισνάλντο ταλαιπωρεί από τα αριστερά τον Ζιλέ, από τα πρώτα λεπτά του αγώνα

6′ Ασυνεννοησία στην άμυνα του Αστέρα, ο Αθανασιάδης προλαβε και έδιωξε προ του Τζούρτζεβιτς

1′ Ο Ισνάλντο μπήκε επικίνδυνα στην μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, όμως δεν έκανε καλό γύρισμα

Σέντρα στο ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες

Την Τρίτη οι δύο ομάδες θα παίξουν ξανά στο ίδιο γήπεδο -με κόσμο- για το Κύπελλο Ελλάδας

Άδειο λόγω τιμωρίας “Γ. Καραϊσκάκης”

Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης: Καπετάνος, Τσουκαλάς, Κυριακόπουλος, Ζούμα, Δουβίκας, Κώτσιρας, Στανισάβλιεβιτς.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Προτό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Εμενίκε, Ανδρούτσος, Νικολάου, Πάρντο.

Τον Γκιγιόμ Ζιλέ θα χρησιμοποιήσει ως δεξί μπακ ο Μπεσνίκ Χάσι, με τον Κούτρη να έχει ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού

Βασικός ξεκινά για τον Ολυμπιακό τόσο ο Ζντιέλαρ δίπλα στον Οτζίτζα-Οφόε όσο και ο Σεμπά στα αριστερά. Στα σέντερ μπακ πέρασε ο Ρομαό

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον αστέρα Τρίπολης, για την 4η αγωνιστική της Superleague.