Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Superleague.

Την ώρα που οι διοικητικές εξελίξεις δεν έχουν θετική εξέλιξη, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πανηγυρίσει την κατάκτηση των τριών βαθμών κόντρα στον Απόλλωνα.

Παναθηναϊκός: «Ναυάγιο» μεταξύ Γιαννακόπουλου – Αλαφούζου!

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη δεν εντυπωσίασε με την εμφάνιση της, ωστόσο μπόρεσε να πάρει τη νίκη, η οποία ήταν και το ζητούμενο.

Παρακολουθήσατε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από το NewsIt.gr

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Απόλλωνας Σμύρνης 1-0

90+3 Κεφαλιά του Άλτμαν, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χίλιεμαρκ, η μπάλα άουτ

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

87′ Σουτ του Χίλιεμαρκ, η μπάλα βρήκε σε παίκτη του Απόλλωνα και πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Τσόβιτς

80′ Σουτ του Άλτμαν, λίγο άουτ

77′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα! Στη θέση του Αλμπάνη ο Ελμπάζ

73′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα! Στη θέση του Βαλλιάνου ο Μενδρινός

73′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Ο Σιλά στη θέση του Κουτρουμπή

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Έξω ο Μολίνς, μέσα ο Τσάβες

60′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα! Μάατσεν στη θέση του Σιατραβάνη

53′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ για μαρκάρισμα στον Άλτμαν

52′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Άλτμαν έδωσε στον Λουτσιάνο, ο οποίος πλάσαρε λίγο άουτ

49′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για μαρκάρισμα στον Κονέ

47′ Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Βλαχοδήμος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Μπάμπιαζ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουτσιάνο αντί του Μουνιέ

Ημίχρονο στη Λεωφόρο! Παναθηναϊκός – Απόλλωνας Σμύρνης 1-0

45′ Σουτ του Χίλιεμαρκ από διαγώνια θέση μέσα από την περιοχή, ο Τσόβιτς απέκρουσε δύσκολα

41′ Σουτ του Χίλιεμαρκ, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Τσόβιτς

38′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σέντρα από τα δεξιά του Ντάσιου, ο Σιατραβάνης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι για την προβολή, ωστόσο ο Κολοβέτσιος έβαλε το σώμα του κι έδιωξε σε κόρνερ.

31′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Κόρνερ του Χίλιεμαρκ, κεφαλιά του Άλτμαν κι 1-0 για τους “πράσινους”

Ο Μουνιέ θα παραμείνει στον αγωνιστικό χώρο

26′ Σουτ του Χίλιεμαρκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

18′ Σουτ του Άλτμαν! Μπλόκαρε και πάλι εύκολα ο Τσόβιτς

17′ Σουτ του Λουντ! Μπλόκαρε εύκολα ο Τσόβιτς

8′ Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μουνιέ! Αναμένεται να αντικατασταθεί άμεσα

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι παίκτες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο – Ελάχιστος κόσμος στις εξέδρες

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Μεϊντάνας (Αχαΐας)

Οι ενδεκάδες:

Παναθηναϊκός (Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Κουτρουμπής, Άλτμαν, Μολίνς, Μουνιέ, Χίλιεμαρκ, Λουντ, Κουρμπέλης, Χουλτ, Κολοβέτσιος.

Απόλλων Σμύρνης (Μάντζιος): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Μπάμπιαρζ, Κονέ, Σιατραβάνης, Αλμπάνης, Καστιγιέχος, Μπιτζιμίν, Βαλλιάνος.

Με δύο ισοπαλίες και μία ήττα και ο Απόλλων Σμύρνης

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα! Μετρά δύο ισοπαλίες και την ήττα από τον ΑΟΚ.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 4η αγωνιστική της Superleague.