ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ Ο Πρίγιοβιτς τη… λύση

ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚνίκησε με τα… χίλια ζόρια τον Παναιτωλικό και έφτασε έτσι στη δεύτερη νίκη του στη Superleague. Ο Πρίγιοβιτς “λύτρωσε” τυος Θεσσαλονικείς.

Παρακολουθήσατε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από το NewsIt.gr.

Πιέζει ο Παναιτωλικός για την ισοφάριση – Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις – Ο Μόρας συνεχίζει και έχει πάει στην επίθεση

Έδεσαν το χέρι του Μόρα – Μορφασμοί.. έντονου πόνου από τον Έλληνα αμυντικό

90+1′ Άσχημη πτώση του Μόρα και μικρή διακοπή! Χτύπησε στο αριστερό του χέρι – Πονάει πολύ ο Έλληνας αμυντικός

80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Πριγιοβιτς

75′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Τσίμιροτ σέντραρε από τα αριστερά και ο Πρίγιοβιτς -με κεφαλιά- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

72′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Ντίας

71′ Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα

69′ Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.  Σουτ του Βιεϊρίνια μέσα από την μεγάλη περιοχή και από τα αριστερά, ο Πορτογάλος δεν το… έπιασε και η καλά μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη

68′ Ο Κυριακίδης μπλόκαρε την κεφαλιά του Βιεϊρίνια

63′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια στη θέση του Κάτσε

61′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μάτος έπιασε την κεφαλιά και ανάγκασε τον Κυριακίδη να αποκρούσει ενστικτωδώς. Ο Πέλκας έπιασε αμέσως μετά το σουτ, αλλά ο Μόρας απέκρουσε με το γόνατο λίγο πριν η μπάλα πάει στα δίχτυα

54′ Κίτρινη κάρτα στον Κλέσιο

53′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας στη θέση του Μακ

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

Δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε εκτέλεσε με πάσα προς το κέντρο το φάουλ από το δεξί όριο της μεγάλης περιοχής, ο Μάτος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο

35′ Η πρώτη και μοναδική… υποψία φάσης για τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο ήρθε από… στραβοκλωτσιά στην άμυνα του Παναιτωλικού, με τον Κυριακίδη όμως να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα, που πήρε πορεία προς τα δίχτυα του. Το κοντρόλ.. έφυγε από τον Μακ.

27′ Ικανοποίηση απο Χάβο – Χωρίς φάση οι Θεσσαλονικείς

18′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων (3-2), σουτ του Κλέσιο από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πήγε εύκολα στα χέρια του Ρέι. Φωνές από τον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου προς τον παίκτη τους, που δεν έκανε πάσα

14′ Δεν μπορεί να προσεγγίσει την περιοχή του Κυριακίδη ο “δικέφαλος του Βορρά”

8’Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ο Παναιτωλικός είναι επικίνδυνος και έχει και το πρώτο σουτ του παιχνιδιού (5′) με τον Ντίας

Σέντρα στο ματς

Στον πάγκο του Παναιτωλικού οι: Τσέναμο, Μαρκόβσκι, Μπράβο, Μάζουρεκ, Ροντρίγκες, Χαντάκιας και Τσοκάνης.

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ οι: Πασχαλάκης, Μαουρίτσιο, Σαμπράνο, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης

Μητσοτάκης στη ΔΕΘ: Τρολάρισμα ή γκάφα η ατάκα για τον ΠΑΟΚ;

Στα χαφ θα βρεθούν οι Κάτσε και Τσίμιροτ αντί των Κάνιας και Πέλκα, ενώ ο Μακ μπήκε στη θέση του Μπίσεσβαρ

Με τρεις αλλαγές η ενδεκάδα τους οι Θεσσαλονικείς, σε σχέση με αυτή της αναμέτρησης κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό για την 4η αγωνιστική της Superleague.