ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 στη κεκλεισμένη των θυρών Τούμπα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Superleague. Η ομάδα του Λουτσέσκου έδωσε συνέχεια στην ανοδική πορεία της.

Οι Θεσσαλονικείς πανηγύρισαν τη δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα και υπό προϋποθέσεις μπορούν να βρεθούν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Superleague, μετά το πέρας της 5ης αγωνιστικής.

Από την πλευρά του, ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Παρακολουθήσατε LIVE την αναμέτρηση της Τούμπας από το NewsIt.gr

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

90+1 Σουτ του Λημνιού, η μπάλα άουτ

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

88′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα μετά το γκολ του ΠΑΟΚ! Μετά το 65′, δεν έχει σημειωθεί αξιόλογη τελική προσπάθεια

Φτάσαμε στο 80′

75′ Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Μέσα ο Μακ, έξω ο Βιεϊρίνια

68′ Αλλαγή και για τον ΠΑΣ! Μέσα ο Βιντάλ, έξω ο Κοζορώνης

68′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάχοβ περνά στη θέση του Μαουρίτσιο.

65′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Έξω ο Πέλκας, μέσα Λημνιός

64′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Πέλκα, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

63′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας έδωσε στον Μαουρίσιο, ο Βραζιλιάνος ακούμπησε ελάχιστα την μπάλα, αλλά ο Βελλίδης απομάκρυνε σε κόρνερ

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Σολτάνι στη θέση του Γαρουφαλιά

56′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας έκανε το πλασέ, με τον Βελλίδη να αποκρούει και πάλι

55′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά πάσα του Μάτος στον Πρίγιοβιτς, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0

53′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς έκανε το πλάσε, η μπάλα βρήκε στον Μάτος κι άλλαξε πορεία, αλλά ο Βελλίδης δεν αιφνιδιάστηκε, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή επέμβαση

50′ Δυνατά μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα! Πιέζει ψηλά τους Θεσσαλονικείς

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

45′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Βελλίδη

42′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Εκτός ο Λίλα που αντιμετωπίζει πρόβλημα στους προσαγωγούς, μέσα ο Μανθάτης

38′ Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Μαουρίτσιο από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο Βελλίδης

34′ Πρώτη τελική στην εστία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κοζορώνης έπιασε ένα ωραίο σουτ, με τον Ρέι να μπλοκάρει την μπάλα.

32′ Ο ΠΑΟΚ πιέζει τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ψάχνει το γκολ πριν το φινάλε του ημιχρόνου

25′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Μαουρίτσιο, ελάχιστα άουτ η μπάλα και πάλι

20′ Εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

19′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κεφαλιά του Κοζορώνη, η μπάλα έφυγε άουτ

11′ Ανεπανάληπτιη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας έδωσε στον Πρίγιοβιτς, εκείνος βρήκε τον Ελ Καντουρί, ο οποίος προ κενής εστίας δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο άσος του Δικέφαλου, πιεζόμενος, πλάσαρε ελάχιστα άουτ

3′ Πρώτη φάση στο ματς. Σέντρα του Μαουρίτσιο από δεξιά, ο Ελ Καντουρί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να φύγει ψηλά άουτ

Σέντρα στο ματς

Να τονίσουμε πως ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι αήττητος εκτός έδρας και δεν έχει σημειώσει ακόμη νίκη εντός.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου βάζει στο αρχικό σχήμα τους Βιεϊρίνια και Πέλκα.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό για την 5η αγωνιστική της Superleague.