Superleague: Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Η Κέρκυρα επικράτησε εντός έδρας του Παναθηναϊκού με 1-0, πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη στη Superleague και βυθίζοντας τους “πράσινους” στην τελευταία θέση της βαθμολογίας!

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης ούτε στην τρίτη αγωνιστική. Οι “πράσινοι” πραγματοποίησαν ακόμα μία κάκιστη εμφάνιση, παραμένοντας χωρίς βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι “πράσινοι” διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σοϊλέδη στον Καμπέσας, με τον άσο του Παναθηναϊκού να χάνει τρομερή ευκαιρία στο 80′ για να χαρίσει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Παρακολουθήσατε LIVE την αναμέτρηση από το newsit.gr

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

90+5′ Τέλος του αγώνα! Η Κέρκυρα πήρε μία ιστορική νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό

Πέντα τα λεπτά των καθυστερήσεων

88′ Σουτ του Καμπέσας, η μπάλα άουτ! Διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι ο Παναθηναϊκός για μαρκάρισμα του Σοϊλέδη στον Καμπέσας

80′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καμπέσας βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά η κεφαλιά που έκανε πέρασε λίγο άουτ

75′ Παραμένει τ0 1-0 για την Κέρκυρα

66′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Στη θέση του Κολοβέτσιου ο Μολίνς

60‘ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Στη θέση του Μουνιέ ο Καμπέσας

58′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σουτ του Επστάιν, απέκρουσε ο Βλαχοδήμος

52‘ Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Βλαχοδήμος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Επστάιν

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου!

40′ Ο Παναθηναϊκός πιέζει για την ισοφάριση

31′ Δύο τεράστιες ευκαιρίες για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ δεν κατάφερα να νικήσει από κοντά τον Γιαννακόπουλο, στην επαναφορά ο Λουντ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

23′ Σουτ του Λουτσιάνο, η μπάλα λίγο άουτ

20′ Δοκάρι για την Κέρκυρα! Ο Παυλίδης από κοντά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Βλαχοδήμου

17′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν έκανε το 1-0 από την “άσπρη” βούλα

16′ Πέναλτι για την Κέρκυρα. Ο Κουτρουμπής έκανε χέρι μέσα στην περιοχή

13′ Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πιο δυνατά στην αναμέτρηση

8′ Καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Σουτ στην κίνηση από τον Επστάιν, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση