Παρασκευή, 29 Μαρ.
24oC Αθήνα

Πράσινος… περίπατος στο Αλεξάνδρειο

Ο Άρης μπόρεσε να κοιτάξει στα μάτια μόνο για 20 λεπτά τον Παναθηναϊκό και η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη πήρε άνετα τη νίκη με 71-56, μπαίνοντας με το δεξί στο πρωτάθλημα της Α1 μπάσκετ.

Οι “πράσινοι” επέβαλαν το ρυθμό τους στο β’ ημίχρονο και ο Αργύρης Πεδουλάκης βρήκε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και να μοιράσει το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

Το ευχάριστο για τον Πεδουλάκη είναι ότι μοίρασε το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και μάλιστα οι Ξανθόπουλος, Γιαννόπουλος και Σκορδίλης ήταν πολύ καλοί. Από τους υπόλοιπους ξεχώρισε ο Διαμαντίδης που ήταν και ο πρώτος σκόρερ με 11 πόντους.

Όσον αφορά τους γηπεδούχους πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως έπαιζαν χωρίς ξένους.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 23-27, 37-56, 56-71

Άρης (Αλεξανδρής): Πάσαλιτς 6(1), Πελεκάνος 10(2), Βεζένκοβ, Μποχωρίδης 4, Ασημακόπουλος 12(1), Καραποστόλου 7(1), Χαρίσης 2, Σαρικόπουλος 8, Μούρτος, Δήμας 2, Τσακαλέρης 5(1).

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Σχορτσανίτης 6, Μπράμος 2, Πάνκο 3(1), Ματσιούλις 4, Άρμστρονγκ 2, Ούκιτς 10(1), Τσαρτσαρής 10, Διαμαντίδης 11(3), Κίτσεν 2, Ξανθοπουλος 5(1), Γιαννόπουλος 8(2), Σκορδίλης 8.