Προσωρινή διακοπή στο ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός!

Στο 27ο λεπτό του δεύτερου ημιτελικού του Κυπέλλου που διεξάγεται στην Πυλαία οι διαιτητές διέκοψαν το παιχνίδι λόγω ρίψης αντικειμένων. Ένα από αυτά βρήκε στο κεφάλι στον Χριστοδούλου. Δείτε το βίντεο.

Ο Ολυμπιακός είχε το προβάδισμα με 47-37 στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης όταν και διακόπηκε ο ημιτελικός του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ που διεξάγεται στην Πυλαία. Οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν αντικείμενα στο παρκέ με αποτέλεσμα ένα από αυτά να χτυπήσει στο κεφάλι τον διαιτητή Χριστοδούλου, στον οποίο προσφέρθηκαν στη συνέχεια οι πρώτες βοήθειες.

Οι διαιτητές ζήτησαν την εκκένωση του γηπέδου για να συνεχιστεί ο αγώνας ωστόσο μισή ώρα μετά ελάχιστοι έχουν φύγει από τις κερκίδες.

21:25 Ο μεγαλύτερος όγκος των οπαδών έχει αποχωρήσει ωστόσο παραμένουν εντός του γηπέδου περίπου 200 άτομα. Αν δεν φύγουν και αυτοί το παιχνίδι δεν ξεκινά.

22:15 Παρά τις προσπάθειες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ, οι οπαδοί δεν αποχωρούν πλέον αναλαμβάνει η αστυνομία.

22:45 Το ματς αρχίζει ξανά.