Πρώτο τρίποντο για τον Πανσερραϊκό, 1-0 την Λάρισα

Τα “λιοντάρια” εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που τους έδωσε ο Ιγκλέσιας από το 24ο λεπτό και με γκολ του Νταλέ πήραν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Το LIVE του αγώνα

Τα “λιοντάρια” πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στη Σούπερ Λίγκα, αφού επικράτησαν 1-0 των “βυσσινί”, οι οποίοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 24’ λόγω της αποβολής του Ιγκλέσιας. Ο Αργεντινός μέσος οδηγήθηκε νωρίς- νωρίς στα αποδυτήρια, έπειτα από μία ανόητη και αντιαθλητική ενέργεια εκτός φάσης στον Παπάζογλου.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης επετεύχθη από τον Νταλέ, ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Ο Νταλέ σκόραρε με προβολή από μπαλιά του Λεοζίνιο, ο οποίος βρισκόταν οριακά σε θέση οφ σάιντ όταν στην ίδια φάση έγινε αποδέκτης της μπάλας από πάσα του Σουμπίνιο. Παρ’ όλα αυτά η φάση δεν είναι ξεκάθαρη και χρειάζονται αρκετά τηλεοπτικά ριπλέι για να διαλευκανθεί. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με την κεφαλιά του Μπλάζεκ στο 31’.