“Ψυχρολουσία” στις καθυστερήσεις για Λίβερπουλ

Ο Σωτήρης Κυριάκος δεν πανηγύρισε στο τέλος παρά το πρώτο τέρμα στην Πρέμιερ Λιγκ, ΦΩΤΟ REUTERS

Ο Σώτηρης Κυριάκος σκόραρε όμως η Λίβερπουλ ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις στην έδρα της Στόουκ για την 21 αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ

Ο διεθνής κεντρικός αμυντικός άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντέγκεν, όμως οι “κόκκινοι” δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη, αφού στις καθυστερήσεις ένας άλλος κεντρικός αμυντικός ο Χουτ έκανε το 1-1.

Η Λίβερπουλ όμως θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αφού στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κάουτ σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων.

Ο Σωτήρης Κυριάκος αγωνίστηκε σε όλο το ενενηντάλεπτο, ενώ αξίζει να αναφερθεί πως το ντεμπούτο με την φανέλα της Λίνερπουλ έκανε και ο Μάξι Ροντρίγκεζ, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Ντέγκεν στο 78ο λεπτό.