“Σούπα” στο Περιστέρι – Χαλκιάς και δοκάρι έσωσαν τον ΠΑΟΚ

Ατρόμητος και ΠΑΟΚ είδαν σαν… αγγαρεία το μεταξύ τους ματς και όταν οι γηπεδούχοι “ξύπνησαν” στο δεύτερο ημίχρονο ο “δικέφαλος του βορρά” που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 37΄στάθηκε τυχερός.

Το LIVE του αγώνα

Ένα από πιο άσχημα ματς του πρωταθλήματος διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Περιστέρι. Η σημαντικότερη φάση του πρώτου ημιχρόνου ήταν η αποβολή του Φωτάκη στο 37΄ με τον Κωνσταντινέα να θεωρεί αντιαθλητικό το μαρκάρισμα του διεθνή μέσου στον Ιγκλέσιας.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα έφερε τον Ατρόμητο σε θέση ισχύος στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα του Γιώργου Δώνη να δημιουργεί 2-3 ευκαιρίες. Στην σημαντικότερη εξ αυτών ο Καραγκούνης σημάδεψε το δοκάρι στο 88΄,

Το τελικό 0-0 δείχνει πλήρως την εικόνα ενός αγώνα όπου ο ΠΑΟΚ δεν δημιούργησε ούτε… μισή ευκαιρία.