Στα ημιτελικά με δύο νίκες ο Ατρόμητος

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν και στην Ρόδο του Διαγόρα με 1-0 και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.
Μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα οι παίκτες του Διαγόρα γνώριζαν πως είχαν πολύ δύσκολο έργο. Ουσιαστικά το όποιο ενδιαφέρον για την ομάδα που θα προκριθεί χάθηκε στο 33ο λεπτό με τον Σαγκανόφσκι να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Δώνη πάγωσε τον ρυθμό και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε.

Αντίπαλος του Ατρομήτου στα ημιτελικά θα είναι ο Ολυμπιακός Βόλου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τάμπασης(46΄ Τυρέλης), Σκόνδρας, Σαλαμαστράκης, Ρέγες (63΄Πεταυράκης), Σπάρταλης, Γκούντμαν, Γεωργίου(63΄Φράγκος), Προβατίδης, Ταραχούλσκι, Πουλόπουλος, Πλάτανος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ:Ιτάνζ, Νάστος, Σαμπού, Σφακιανάκης, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας(70΄ Μπρίτο), Αναστασάκος, Σαρμιέντο, Σαγανόφσκι(63΄Καραγκούνης), Σκόνδρας, Καραλής.