Τρίτη, 23 Απρ.

Στην κορυφή η Μάντσεστερ με καρέ του Ρούνεϊ

Ο Γουέιν Ρούνεϊ ήταν ασταμάτητος στο ματς Μάντσεστερ - Χαλ
Ο Γουέιν Ρούνεϊ ήταν ασταμάτητος στο ματς Μάντσεστερ - Χαλ, ΦΩΤΟ REUTERS.

Ο Άγγλος επιθετικός σκόραρε 4 φορές και οδήγησε την ομάδα του στην εύκολη νίκη με 4-0 επί της Χαλ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Στο μοναδικό ματς του Αγγλικού πρωταθλήματος που διεξήχθη, αφού τα υπόλοιπα θα γίνουν Τρίτη και Τετάρτη λόγω του κυπελλου, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με πρωταγωνιστή τον Ρούνεϊ δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει 4-0 την Χαλ.

Οι κόκκινοι διάβολοι ανέβηκαν στην κορυφή, δύο βαθμούς μπροστά από την Τσέλσι, αλλά έχουν δύο παιχνίδια περισσότερα.

Ο Ρούνεϊ άνοιξε το σκορ στο 8′ και στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα πήρε φωτιά. Στο 82΄, στο 86′ και στις καθυστερήσεις ολοκήρωσε το προσωπικό του ρεσιτάλ.

Ο Φέρτιναντ επέστρεψε μετά τον τραυματισμό του, ενώ οι φίλαθλοι της ομάδας εξέφρασαν την δυσαρέσκεια του προς τους ιδιοκτήτες για τη μετεγγραφική αδράνεια.