Τρίτη, 16 Απρ.
22oC Αθήνα

Στο τέλος… σκοράρουν οι Ιταλοί – Μπαρτσελόνα-Μίλαν 2-2

ΦΩΤΟ REUTERS.

Με τέρμα του Τιάγκο Σίλβα στις καθυστερήσεις η Μίλαν δραπέτευσε με το βαθμό της ισοπαλίας από το Καμπ Νου, αποδεικνύοντας ότι η Μπαρτσελόνα δεν έχει βρει ακόμη το ρυθμό της. Δείτε τι έγινε στα υπόλοιπα ματς.

Στο μεγάλο ματς της πρεμιέρας των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ η Μίλαν ξεκίνησε ιδανικά αφού μόλις στο 1ο λεπτό ο Πάτο άνοιξε το σκορ.

Η ψυχρολουσία επηρέασε την Μπαρτσελόνα η οποία όμως κατάφερε να φέρει τούμπα τον αγώνα. Ο Πέδρο στο 36′ και ο Βίγια στο 50′ έβαλαν μπροστά στο σκορ του Καταλανούς που περίμεναν το τελευταίο σφύριγμα για να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Ο Τιάγκο Σίλβα όμως είχε διαφορετική άποψη αφού με γκολ του στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Στο άλλο ματς του ομίλου Πίλζεν και Μπάτε Μπορίσοφ έμειναν και αυτές ισόπαλες 1-1.

Στον 5ο όμιλο η Τσέλσι επικράτησε της Λεβερκούζεν με 2-0. Ο Νταβίντ Λουίζ στο 67′ και ο Μάτα στι καθυστερήσεις σημείωσαν τα γκολ των “μπλε”. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς της Γκενκ με την Βαλένθια.

Ιστορική νίκη για τον ΑΠΟΕΛ κόντρα στη Ζενίτ!