Τελικά αποτελέσματα: Ηρακλής-Καβάλα 0-1 – Λάρισα-Κέρκυρα 1-1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε η Καβάλα κόντρα στον Ηρακλή και τον γκρέμισε από την κορυφή του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague. Λάρισα και Κέρκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΑΒΑΛΑ 0-1 (42′ Ονουάτσι)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

74′ Ο Ρομάν στη θέση του Κατσαμπή.

71′ Ο Θεοδωρέλης στη θέση του Ονουάτσι.

69΄ Κόκκινη στον Ντουγκλάο.

66′ Ο Αλεξάντροβιτς στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Αμπντούν βρέθηκε απέναντι στον Ελευθερόπουλο αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

48′ Ο Καρλίνιος στη θέση του τραυματία Παπαστεριανού.

46′ Ο Δέλλιος στη θέση του Σολτάνι και ο Ογκμπέτσε αντί του Νταρσεβίλ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

42′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

18′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ηρακλή. Ο Μάρα πλάσαρε ο Γκαλίνοβιτς απέκρουσε αρχικά, στην επαναφορά ο Σίσιτς από κοντά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Ιάκομπ βρέθηκε στην καρδιά της μικρής περιοχής αλλά πριν στείλει τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία ο Τόμασιτς έδιωξε.

5′ Πλασέ του Ονουάτσι λίγο άουτ.

3′ Ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Νταρσεβίλ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Ελευθερόπουλος έδιωξε σε κόρνερ.

Γήπεδο: Καυτανζόγελιο

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής (74′ Ρομάν), Χοσέμι, Αραμπατζής, Λίμα, Παπαστεριανός (48′ Καρλίνιος), Ντάνι, Σίσιτς, Σολτάνι (46′ Βέλλιος), Μάρα, Ιάκομπ.

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Ντουγκλάο, Χριγκόβιτς, Τόμασιτς, Βουτσίσεβιτς (66′ Αλεξάντροβιτς), Ντιέ, Αμπντούν, Καρντόσο, Ονουάτσι (71′ Θεοδωρέλης), Νταρσεβίλ (46′ Ογκμπέτσε).

Διαιτητής: Αρετόπουλος

ΛΑΡΙΣΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ 1-1 (24′ πεν. Μετίν – 31′ Φλαβίνιο)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Αποδοκιμασίες από τους φίλους της Λάρισας.

72′ O Σίμιτς στη θέση του Κανόμπιο.

63′ Ο Γιαν στη θέση του Μακρή.

54′ Ο Ιωάννου στη θέση του Καλαντζή.

46′ Ο Αμπουχατζίρα στη θέση του τραυματία Μπλάζεκ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

35′ Ωραίο σουτ του Βενετίδη λίγο άουτ.

31′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα. Ο Φλαβίνιο έφερε το ματς στα ίσα. Ο Γκουστάβο εκτέλεσε φάουλ, ο Βιέρα απέκρουσε ασθενώς και ο Φλαβίνιο δεν συσκολεύτηκε να κάνει το 1-1.

24′ ΓΚΟΛ για την Λάρισα. Ο Μετίν νίκησε τον Κωνσταντόπουλο και άνοιξε το σκορ.

23′ Πέναλτι υπέρ της Λάρισας. Ο Μαϊστόροβιτς βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο Καλόπουλος σωστά έδωσε το πέναλτι.

2′ Ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Μετίν σούταρε αλλά ο Κωντσαντόπουλος αντέδρασε σωστά.

Γήπεδο: Αλκαζάρ

Λάρισα: Βιέρα, Βενετίδης, Νταμπίζας, Τολ, Γκέρεμι, Κουζέν, Μετίν, Ρομέου, Κολοβέτσιος, Κανόμπιο (72′ Σίμιτς), Μπλάζεκ (46′ Αμπουχατζίρα).

Κέρκυρα: Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής (54′ Ιωάννου), Φλαβίνιο, Τσίγκας, Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής (63′ Γιαν).

Διαιτητής: Καλόπουλος