Τρίτη, 23 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Αστέρας Τρίπολης – Εργοτέλης 3-0 – Λεβαδειακός – Κέρκυρα 4-3

Με δύο ματς “φωτιά” για τη μάχη της παραμονής συνεχίζεται η 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Τρίπολη και Λιβαδειά.

ΛΗΞΗ αγώνα στην Τρίπολη

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή

ΛΗΞΗ αγώνα στη Λιβαδειά

88′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης στη θέση του Καλαντζή

86′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιωάννου στη θέση του Αλεξίου

85′ Κάθετη πάσα του Φορμίκα, ο Περόνε μπήκε στην περιοχή από αριστερά, πλάσαρε αλλά ο Πίρσον στη σωστή θέση απομάκρυνε

82′ Γύρισμα του Ράγιος από δεξιά, ο Πίρσον προ του Μάρτινς μπλόκαρε

81′ Μεγάλη ευκαιρία για Λεβαδειακό. Ατομική ενέργεια του Σουμπίνιο και σουτ μέσα από την περιοχή, ο Γκαλίνοβιτς με τα πόδια κατάφερε και σώσει την ομάδα από το πέμπτο γκολ

78′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 4-3. Ο Γραμμώζης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

77′ Πέναλτι για την Κέρκυρα. Ο Κυριακίδης ανέτρεψε τον Ιωάννου και ο Γιάχος έδειξε την κίτρινη στον γκολκίπερ του Λεβαδειακού και την άσπρη βούλα

74′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Βασιλείου.

70′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 3-0. Ο Ναβάρο έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από τα όρια της περιοχής έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παράθυράκι του Πίρσον

68′ Κίτρινη κάρτα στον Τσίγκα

67′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 4-2. Ο Γραμμόζης εκτέλεσε το κόρνερ από αριστερά, ο Ζιάμπαρης στο δεύτερο δοκάρι έβαλε το δεξί του πόδι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

65′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Ροτζέριο Μάρτινς στη θέση του Μπρέσκα

64′ Κίτρινη κάρτα στον Δάρλα για τράβηγμα πάνω στον Μπρέσκα

59′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Πόποβιτς

57′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 2-0. Δυνατό σουτ του Σολάκη από δεξιά, ο Πίρσον απέκρουσε αρχικά και ο επερχόμενος Ράγιος από κοντινή απόσταση έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα

57′ Κίτρινη κάρτα στον Τζούνιορ

56′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση

54′ Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Οι Κουτσιανικούλης και Ολίσε στις θέσεις των Κατσικοκέρη και Μπέτο

51′ Κίτρινη κάρτα στον Πουλίδο για μαρκάρισμα στον Μπούντιμιρ

49′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 4-1. Ο Πόποβιτς έβγαλε μόνο του απέναντι από τον Γκαλίνοβιτς τον Κόρμπο, ο οποίος με έξοχο πλασέ έκανε τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στα δυο ματς

46′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραλής στη θέση του Οσμάν

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Λιβαδειά

45′ Φάουλ Γραμμόζη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από το δοκάρι

42′ Γύρισμα του Μπρέσκα από δεξιά, ο Χίμπλινγκερ προ του Σολάκη έδιωξε σε κόρνερ

42′ Κίτρινη στον Ζιαμπάρη για φάουλ στον Πόποβιτς

40′ Μουλόπουλος και Πόποβιτς συνεργάστηκαν, ο πρώτος μπήκε στην περιοχή και επιχείρησε το σουτ από δεξιά, ο Γκαλίνοβιτς έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο για μαρκάρισμα στον Λεάλ

33′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-0. Σέντρα του Χουανίτο από δεξιά, ο Ναβάρο με κεφαλιά από το ημικύκλιο της περιοχής νίκησε τον Πίρσον

33′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τσίγκας στη θέση του Μάρτιν

30′ Εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος από δεξιά, κεφαλιά του Σολάκη από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

26′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 3-1. Υπέροχο γκολ από τον Σουμπίνιο, που έπιασε το σουτ έξω απ’ την περιοχή της κέρκυρας και από θέση αριστερά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του ανύμπορου να αντιδράσει Γκαλίνοβιτς

25′ Σουτ του Ράγιος πίσω από το ημικύκλιο, ο Πίρσον μπλόκαρε σταθερά

24′ Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι για φάουλ στον Γραμμόζη

22′ Ο Σουμπίνιο έβγαλε σε θέση βολής τον Φαβάλι, ο Γκαλίνοβιτς κατάφερε και έδιωξε με τα πόδια

21′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-1. Ο Γραμμόζης εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά, ο Κόρμπος -στην προσπάθεια του να διώξει- έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας της ομάδας του

19′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-0. Ο Σουμπίνιο τροφοδότησε τον Πόποβιτς, ο δεύτερος έστρωσε στον Βασιλείου, ο οποίος αμαρκάριστος λίγο πιο δεξιά από το σημείο του πέναλτι με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

16′ Σουτ του Σολάκη από δεξιά, η μπάλα στην αγκαλιά του Πίρσον

13΄ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0.  Κάθετη μπαλιά του Κόρμπου, ο Πόποβιτς μόνος απέναντι από τον Γκαλίνοβιτς άνοιξε το σκορ

8′ Σέντρα του Ναβάρο από δεξιά, ο Μπρέσκα στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε το σουτ, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων

5′ Σουτ του Κατσικοκέρη από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπαντή

3′ Ο Γραμμόζης βρέθηκε σε θέση βολής, επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Τόμας έβαλε το πόδι του και έκοψε