Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος – Ξάνθη 1-0 – Άρης – Πανιώνιος 4-2

Σούπερ ανατροπή έκανε ο Άρης που βρέθηκε να χάνει με 1-2 αλλά μέσα σε 7 λεπτά σκόραρε 3 φορές και πήρε τη νίκη. Στο Περιστέρι ο Μήτρογλου με το 15ο του φετινό τέρμα και 7ο συνεχόμενο χάρισε τη νίκη στον Ατρόμητο ο οποίος εδραιώθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΞΑΝΘΗ 1-0 (82′ Μήτρογλου)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο.

82′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Μήτρογλου πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έλυσε το γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους.

74′ Κεφαλιά του Βασιλακάκη άουτ.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

72′ Ο Σφακιανάκης στη θέση του Καραγκούνη>

69′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

65′ Ο Αναστασάκος στη θέση του Επστάιν.

64′ Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Βλαχοδήμου.

59′ Ο Μπρίτο στη θέση του Μπάλλα.

57′ Σουτ του Μαρσελίνιο από καλή θέση, κόντραρε και έφυγε έξω από την εστία.

54′ Ο Εντιμάρ στη θέση του Σουάνη.

53′ Αποβολή για την Ξάνθη. Ο Κομεσίδης είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Σουτ του Μαρσελίνιο άουτ.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Τόμας.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Κομεσίδη της Ξάνθης.

37′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Παράλληλη μπαλιά του Καραγκούνη, ο Μήτρογλου κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Λυμπερόπουλου.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Σουάνη.

26′ Σουτ του Μαρσελίνιο που πέρασε άουτ.

22′ Σουτ του Τόμας στην αγκαλιά του Λυμπερόπουλου.

3′ Πλασέ του Βλαχοδήμου που πέρασε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Οικονόμου, Τομας, Πίτου Γκαρσία, Μπάλλας (59′ Μπρίτο), Φυτανίδης, Επστάιν (65′ Αναστασάκος), Καραγκούνης (72′ Σφακιανάκης), Μήτρογλου, Δημούτσος.

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Κομεσίδης, Βάλλας, Στάσιακ, Φλίσκας, Βλαχοδήμος (64′ Μαρκόφσκι), Βασιλακάκης, Σουάνης (54′ Εντιμάρ), Πόι, Μαρσελίνιο.

Διαιτητής: Μήτσιος.

ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-2 (33′ Φατί, 72′ Ουμπίντες, 76′ Τρινταφυλλάκος, 78′ Νέτο – 39′, 64′ Κούτσι)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

80′ Ο Οκουε στη θέση του Όμο.

78′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Νέτο με εξαιρετικό σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Τριανταφυλλάκος με ωραίο σουτ στην κίνηση έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

72′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ουμπίντες μετά από τη σέντρα του Καζναφέρη έπιασε το σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Μιχαηλίδη.

71′ Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Αντούνες.

69′ Ο Ντίκο έχει πρόβλημα τραυματισμού αλλά ο Μασάδο δεν έχει άλλη αλλαγή. Ο παίκτης θα συνεχίσει αν και πονάει.

69′ Ο Ντιμπαλά βρέθηκε απέναντι στον Βελλίδη αλλά τελευταία στιγμή ο Καζναφέρης έκανε σωτήριο τάκλιν και έδιωξε τη μπάλα.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα.

64′ Ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Καπετάνου.

64′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μενδρινός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Τσουκάνη, το σουτ του κόντραρε και η μπάλα έφτασε στον Κούτσι ο οποίος σκόραρε για 9η φορά στο πρωτάθλημα.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Κανούλα.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Ντιμπαλά έκανε το γύρισμα και ο Κούτσι με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ούμπιντες έκανε τη σέντρα και ο Φατί με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Αντούνες.

24′ Ο Γιαννιώτας στη θέση του τραυματία Ακόστα.

18′ Σουτ του Ουμπίντες άουτ.

4′ Ο Κανούλας βρήγε απέναντι στον Μιχαηλίδη αλλά άνοιξε το κοντρόλ και στη συνέχεια της φάσης το πλασέ του Ουμπίντες πέρασε άουτ.

1′ Κεφαλιά του Σιόβα άουτ.

Άρης (Μανουέλ Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Φατί, Ντίκο, Καζναφέρης, Σανκαρέ, Καπετάνος (64′ Τριανταφυλλάκος), Κανούλας (46′ Παπαζαχαρίας), Ούμπιντες, Τσουκάνης, Ακόστα (24′ Γιαννιώτας).

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Μιχαηλίδης, Κούρντι, Αντούνες (71′ Γουνδουλάκης), Σιόβας, Πιερ, Ρόβας, Μενδρινός, Κούτσι, Όμο (80′ Οκουε), Ρόκας, Ντιμπαλά.

Διαιατητής: Κάκος