ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος-Άρης 0-0 – Κέρκυρα-Αστ. Τρίπολης 0-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων σε Περιστέρι και Κέρκυρα για την 17η αγωνιστική της Superleague.

ΛΗΞΗ αγώνα στο Περιστέρι

ΛΗΞΗ αγώνα στην Κέρκυρα

90+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Γέμισμα του Χακόμπο, κεφαλιά προς τα πίσω από τον Χούλι, ο Σολάκης έπιασε το σουτ από δεξιά της περιοχής απέναντι στον Γκαλίνοβιτς, απέκρουσε σωτήρια ο γκολκίπερ της Κέρκυρας

90′ Κίτρινη κάρτα στον Σολάκη

89′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μπάρκογλου στη θέση του Αγρίτη

56′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Γιαννιώτα

85′ Κίτρινη κάρτα στον Αγρίτη

83′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χούλι στη θέση του Φορμίκα

82′ Σουτ Μίσελ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ιτάνζ

82′ Γέμισμα του Μαϊστόροβιτς, ο Αγρίτης κατέβασε την μπάλα με το στήθος, προσπάθησε για το σουτ από δεξιά της περιοχής, αλλά ο Χακόμπο μπλόκαρε

80′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Γιαννούλη

78′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φατί και αποβολή. Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Άρης

77′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καπετάνος στη θέση του Κατίδη

76′ Ο Γιαννούλης βρήκε αμαρκάριστο τον μήτρογλου μέσα στην περιοχή, αλλά το κοντρόλ του Έλληνα επιθετικού ήταν κάκιστο, αφού η μπάλα πήγε στα χέρια του Βελλίδη

74′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα

74′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τσίγκας στη θέση του Ιωάννου

72′ Κίτρινη κάρτα στον Γκουστάβο

69′ Εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, ο Σφακιανάκης από τη μικρή περιοχή επιχείρησε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Βελλίδη

69′ Κάθετη του Καλαντζή, δυνατό σουτ του Αγρίτη από δεξιά της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

68′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Άλβαρεζ στη θέση του Περόνε

66′ Ο Γιαννούλης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, γύρισε την μπάλα, αλλά ο Σανκαρέ προ του Μήτρογλου έδιωξε

66′ Κίτρινη κάρτα και στον Τσαμπούρη

62′ Πολύ καλό σουτ του Ούμπιντες, έξω απ’ την περιοχή του Ατρόμητου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ιτάνζ

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου έβγαλε σε θέση βολής τον Τάτο, ο τελευταίος απέναντι στον Βελλίδη έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

60′ Σουτ του Μήτρογλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

60′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καλατζής στη θέση του Γιάντση

58′ Κόρνερ τουΤάτου από αριστερά, κεφαλιά του Φυτανίδη από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα έφυγε άουτ

56′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Σολάκης στη θέση του Μρέσκα

55′ Σουτ του Πουλίδο λίγο πιο μπροστά από τη μεσαία γραμμή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

52′ Εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από πλάγια αριστερά, ο Αγρίτης με πλάτη στην εστία προσπάθησε για το σουτ από αριστερά της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι

49′ Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο για φάουλ

46′ Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο

46′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στοη θέση του Μπρίτο

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου και στο Περιστέρι

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στην Κέρκυρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

45+1′ Μεγάλη απόκρουση του Ιτάνζ. Φάουλ Ούμπιντες, η μπάλα πέρασε από όλους, αλλά ο Ιτάνζ την τελευταία στιγμή έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

43′ Η πρώτη καλή στιγμή του Ατρόμητου στο παιχνίδι. Σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, ο Βελλίδης με το ένα χέρι πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στον αγώνα στην Κέρκυρα

41′ Κίτρινη στον Κατίδη

37′ Σουτ του Ράγιος από δεξιά της περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Γκαλίνοβιτς

36′ Προσπαθούν οι παίκτες της Κέρκυρας να διασπάσουν την άμυνα του Αστέρα είτε με σέντρες κυρίως από την αριστερή πλευρά, είτε από στημένες φάσεις

31′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πρίττας στη θέση του Παπαστεριανού

30′ Επικίνδυνη σέντρα του Σακελλαρίου από αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Φορμίκα

27′ Κίτρινη κάρτα στον Φατί

25′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

26′ Εκτέλεση κόρνερ του Γραμμόζη, ο Ιωάννου έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα πέρασε άουτ

18′ Σουτ Κατίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Ιτάνζ μπλόκαρε

16′ Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. O Γραμμόζης εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα, αλλά ο Χακόμπο απέκρουσε με δυσκολία

15′ Ο Κατίδης πέρασε ωραία τον Φυτανίδη από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Ιτανζ μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια

10′ Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, απόκρουσε ο Ιτάνζ, ο Κατίδης αμαρκάριστος από τα δεξιά της περιοχής προσπάθησε να σκοράρει, αλλά η μπάλα έφυγε πλάγια

13′ Ο Τσαμπούρης κέρδισε την μπάλα από δεξιά της περιοχής, επιχείρησε το δυνατό σουτ, ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ

9′ Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη από αριστερά της περιοχής, απέκρουσε με γροθιές ο Γκαλίνοβιτς

5′ Κίτρινη στον Καζναφέρη για φάουλ στον Επστάιν