ΤΕΛΙΚΑ: Δόξα Δράμας-Άρης 1-3 – Παναιτωλικός-Κέρκυρα 1-1

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων για την 18η αγωνιστική της Superleague.

ΤΕΛΙΚΟ στο Αγρίνιο

90′ Παράλληλη μπαλιά του Καμαρά, ο Αναστασιάδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ο διαιτητής το ακύρωσε υποδεικνύοντας οφσάιντ

ΤΕΛΙΚΟ στο Καυτανζόγλειο

88′ Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης στη θέση του Αγρίτη

87′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αναστασιάδης στη θέση του Σιόντη

86′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-3. Γέμισμα του Φατί πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο Καστίγιο έφυγε μόνος του από την αριστερή πλευρά, μπήκε στην περιοχή και με σουτ απέναντι στον Σέρεμετ, πέτυχε το γκολ

84′ Δυνατό σουτ του Μπάρκογλου από τα όρια της περιοχής και αριστερά, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπλάζιτς

80′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. O Τσίγκας στη θέση του Καλαντζή

7Αλλαγή για την Δόξα. Ο Αμπουμπακάρι στη θέση του Σικαλιά

78′ Καλή στιγμή για τον Άρη.  Σέντρα του Καστίγιο από αριστερά, ο Νέτο στο πρώτο δοκάρι δεν έπιασε το σουτ, μπλόκαρε ο Σέρεμετ

77΄Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Σέντρα του Ρούτση από αριστερά της περιοχής, ο Σοϊλέδης στο δεύτερο δοκάρι έπιασε το σουτ, η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι…

73′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σοϊλέδη από δεξιά της περιοχής, απομάκρυνε ο Σανκαρέ

72′ Σουτ του Καστίγιο από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλόκαρε ο Σέρεμετ

71′ Έμμεσο φάουλ για τον Παναιτωλικό. Ο Αναστασόπουλος έπιασε τη μπάλα σε γύρισμα του Γραμμόζη. Εκτέλεση του έμμεσου από τον Ντολεζάι, ο Αναστασόπουλος απέκρουσε αρχικά, ο Μουμίν πήρε το ριμπάουντ αλλά με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία της Κέρκυρας

70′ Ωραία αντεπίθεση του Άρη, η μπάλα έφτασε στο Νέτο, το πλασέ του οποίου (μέσα από την περιοχή και από πλάγια δεξιά θέση) πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της Δράμας

68′ Σέντρα του Γκουστάβο από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Μπάρκογλου, ο Μπλάζιτς μπλόκαρε σταθερά

68΄Αλλαγή για την Δόξα. Ο Ρούτσης στη θέση του Ουέλινγκτον

68΄Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τόχα στη θέση του Ούμπιντες

66′ Σέντρα του Μπελεβώνη από αριστερά, κεφαλιά του Πασά από το ύψος του πέναλτι, ο Αναστασόπουλος που βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

65′ Κίτρινη κάρτα στον Σικαλιά

61′ Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Μπάρκογλου στη θέση του Ιωάννου

60′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπελεβώνης στη θέση του Μπουμάλ

56′ Σέντρα σουτ του Αγρίτη από αριστερά, ο Μπλάζιτς με τις γροθιές έδιωξε

56′ Κιτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη

56′ Σε αντεπίθεση του Άρη, ο Καστίγιο μπήκε στην περιοχή από αριστερά, απέναντι στον Σέρεμετ πλάσαρε, αλλά απέκρουσε ο γκολκίπερ της Δόξας

49′ Κίτρινο κάρτα στον Ντίκο

48′ Δυνατό σουτ του Πασά από πλάγια θέση αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αναστασόπουλου

46′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πασάς στη θέση του Καραμαλίκη

46′ Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Αραβίδης στη θέση του Ψυχογιού

Έναρξη και στις δυο αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Αγρίνιο

45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο για μαρκάρισμα στον Καλαντζή

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Καυτανζόγλειο

45′ Δυνατό σουτ του Μουμίν από τα όρια της περιοχής και αριστερά, ο Αναστασόπουλος με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ

42′ Διαγώνιο συρτό σουτ του Καμαρά από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Αναστασόπουλος στη σωστή θέση μπλόκαρε σταθερά

40′ Σουτ του Ουέλινγκτον πάνω στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

38′ Σέντρα-σουτ του Μπουμάλ από πλάγια θέση αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε πλάγιο

37΄Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Σέρεμετ

31′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-2. Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Καπετάνου από αριστερά της περιοχής, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Καστίγιο με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον Άρη

27′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1. Εκπληκτική εκτέλεση κόρνερ του Γραμμόζη από αριστερά, η μπάλα πήρε φάλτσα και κατέληξε στα δίχτυα του Μπλάζιτς που δεν κατάφερε να διώξει

23′ Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς για διαμαρτυρία

20′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-1. Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, ο Ακόστα έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και ισοφάρισε

20′ Ωραία κίνηση και σουτ του Καμαρά μέσα στην περιοχή και δεξιά, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αναστασόπουλου

19′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Δράμας, 1-0. Ο Καζναφέρης γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Βελλίδης στην προσπάθεια του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα πάνω στον Παπαδόπουλο που πίεσε.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Μετά από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Ακόστα που σούταρε από αριστερά της περιοχής, απέκρουσε αρχικά ο Σέρεμετ και στη συνέχεια ο Σανκαρέ από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με τον γκολκίπερ της Δόξα να μπλοκάρει..

11′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτιν για διαμαρτυρία

8′ Σέντρα του Ακόστα από αριστερά, έδιωξε ο Γελαδάρης, ο επερχόμενος Καπετάνος με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι…

6′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Ο Καμαρά από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Αναστασόπουλου και άνοιξε το σκορ

5′ Κίτρινη κάρτα στον Βέντσελ

4‘ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Σιόντης μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Βέντσελ και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι

1′ Ο Καραμαλίκης έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Κέρκυρας, βρέθηκε απέναντι στον Αναστασόπουλο αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων