ΤΕΛΙΚΑ: Ηρακλής-Πανσερραϊκός 1-1 – Λάρισα-Αστέρα Τρίπολης 0-2

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Μεγάλη νίκη πήρε ο Αστέρας Τρίπολης μέσα στο Αλκαζάρ. Στο 90′ έκλεψε το βαθμό ο Πανσερραϊκός.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 1-1 (11′ Σολτάνι – 90′ Παπάζογλου)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό. Ο Παπάζογλου με σουτ από κοντά πάγωσε το Καυτανζόγλειο.

71′ Ο Κομπαγιάσι στη θέση του Μάρα

65′ Ο Στσοτ στη θέση του Σίσιτς.

46′ Ο Ανάκογλου στη θέση του Αμπουμπακάρι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

40′ Ο Λεοζίνιο έκανε το δυνατό σουτ αλλά ο Ελευθερόπουλος κράτησε το μηδέν.

11′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Καρίμ Σολτάνι με ωραίο δεξί σουτ νίκησε τον Ράντμαν.

Σέντρα στον αγώνα.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής, Χοσέμι, Αραμπατζής, Κανακούδης, Κάρλος, Ντάνι, Σίσιτς (65′ Στσοτ), Σολτάνι, Μάρα (71′ Κομπαγιάσι), Ιάκομπ.

Πανσερραϊκός: Ράντμαν, Άμο, Κάστρο, Μπέλιτς, Παντελιάδης (83′ Ντιόγκο), Νταλέ, Μαβένε, Παπάζογλου, Σουμπίνιο, Λεοζίνιο, Αμπουμπακάρι (46′ Ανάκογλου).

Διαιτητής: Θάνος

ΛΑΡΙΣΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-2 (38′ Κρις, 41′ Ρομπέρτο)

88΄Ο Σκόνδρας στη θέση του Ρομπέρτο.

76′ Ωραίο σουτ του Σίμιτς, έδιωξε ο Ντεγκρά.

72′ Ο Φορτούνης στη θέση του Αράς και ο Βελάσκο στη θέση του Τολ.

66′ Φάουλ του Κανόμπιο έδιωξε ο Ντεγκρά.

60′ Ο Φυτανίδης στη θέση του Αργυρόπουλου.

54′ Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Αράς να μην μπορεί να πλασάρει τον Βιέρα.

51′ Σουτ του Ροτζέριο άουτ.

50′ Κίτρινη στον Ουριμπάρι.

48′ Ωραίο σουτ του Μετίν, έδιωξε δύσκολα ο Ντεγκρά.

46′ Κανόμπιο και Αμπουχατζίρα στη θέση των Πούρι και Γκέρεμι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

45′ Κεφαλιά του Νταμπίζα, εύκολα ο Ντεγκρά.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Αράς να μην μπορεί από κοντά να κάνει το 0-3.

41′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Μέσα σε τρία λεπτά οι φιλοξενούμενοι κάνουν 2 τα τερματά τους. Ο Ρομπέρτο σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Βιέρα.

38′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Με πολύ όμορφο σουτ του Κρις οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ.

14΄ Ο Βαγγέλης Βλάχος διαμαρτυρήθηκε έντονα και αποβλήθηκε.

13′ Ο Ντεγκρά απέκρουσε το πέναλτι του Μετίν.

11′ Πέναλτι για τη Λάρισα. Ο Σίμιτς σούταρε, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπαρτολίνι και ο Λαμπρόπουλος υπέδειξε το πέναλτι. Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

3′ Ο Μπαρτολίνι απείλησε τον Βιέρα, αλλά ο τερματοφύλακας της Λάρισας αντέδρασε σωστά.