Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Καβάλα-ΠΑΟΚ 0-1 – Άρης-Λάρισα 1-1

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Γκαρσία, ενώ στο Κλεάνθης Βικελίδης Άρης και Λάρισα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΑΟΚ 0-1 (13′ Πάμπλο Γκαρσία)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

92′ Ο Πέρεζ στη θέση του Πετκάκη.

91′ Κίτρινη στον Φιλομένο.

90′ Ευκαιρία για την Καβάλα. Καρφωτή κεφαλιά του Ογκμπέτσε, έφυγε λίγο άουτ.

88′ Ο Σακελλαρίου στη θέση του Σνάουτσνερ.

82′ Δυνατό σουτ του Ογκμπέτσε μπλόκαρε ο Κρέσιτς. Η πρώτη καλή φάση της Καβάλας.

81′ Ο Φιλομένο στη θέση του Φωτακη και ο Ντικρόκ στη θέση του Καρντόσο.

79′ Κίτρινη στον Αμντούν.

73′ Κίτρινη στον Τόμασιτς.

69′ Ο Ναζλίδης στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

66′ Ο Μουσλίμοβιτς στη θέση του Σαλπιγγίδη.

65′ Δυνατό σουτ του Ελ Ζαρ, έδιωξε με γροθιές ο Γκαλίνοβιτς.

62′ Κίτρινη στον Ογκμπέτσε.

57′ Σουτ του Βιεϊρίνια λίγο άουτ.

47′ Κίτρινη στον Βιτόλο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Λήξη ημιχρόνου.

44′ Κίτρινη στον Φωτάκη.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά ψαράκι του Φωτάκη από καλή θέση έφυγε άουτ.

24′ Κίτρινη στον Μπουσαϊντί.

18′ Εκπληκτικό σουτ του Ελ Ζαρ, έδιωξε εντυπωσιακά ο Γκαλίνοβιτς.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο σουτ του Σαλπιγγίδη, με τα δάχτυλα έδιωξε ο Γκαλίνοβιτς.

14′ Ο ΠΑΟΚ ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σαλπιγγίδη από τον Καρντόσο.

13′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.
Ο Πάμπλο Γκαρσία σούταρε με το αριστερό έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε στον Καρντόσο και κατέληξε στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

10′ Κίτρινη στον Καρντόσο για πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ελ Ζαρ.

Σέντρα στον αγώνα.

Έξω από το πέταλο που φιλοξενεί τους 4000 φιλάθλους του ΠΑΟΚ έπεσαν δακρυγόνα για να αποτραπεί η είσοδος οπαδών χωρίς εισιτήριο. Η αστυνομία κατάφερε να εκτονώσει την κατάσταση που για λίγο μύριζε μπαρούτι.

Γήπεδο: Ανθή Καραγιάννη

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης (92′ Πέρεζ), Χργκόβιτς, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Καρντόσο (81′ Ντικρόκ), Αμντούν, Ογκμπέτσε, Ντιέ, Ονουάτσι, Βουτσίσεβιτς (69′ Ναζλίδης).

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Πάμπλο Γκαρσία, Βιτόλο, Ελ Ζαρ, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης (66′ Μουσλίμοβιτς), Κοντρέρας, Φωτάκης (81′ Φιλομένο), Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ (88′ Σακελλαρίου).

Διαιτητής: Παππάς

ΑΡΗΣ – ΛΑΡΙΣΑ 1-1 (53′ Λαζαρίδης – 76′ Μακίνουα)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

85′ Ο Τσεσνάουσκις στην πρώτη του επαφή με την μπάλα παραλίγο να χριστεί σκόρερ. Βρέθηκε στην περιοχή αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

84′ Ο Τσεσνάουσκις στη θέση του Κάλβο.

80′ Δυνατό σουτ του Μετίν, ο Χουάνμα έδιωξε.

79′ Ο Λίμα στη θέση του Πρίττα.

78′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο, έδιωξε με γροθιές ο Αμπάρης.

76′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Ο Μακίνουα εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μετίν και νίκησε τον Χουάνμα.

69′ Ο Γκέρεμι στη θέση του Ιγκλέσιας.

66′ Ο Τόχα στη θέση του Ρουίζ.

63′ Σέντρα σουτ του Ταλ, ο Χουάνμα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

63′ Ο Μακίνουα παίρνει τη θέση του Σίμιτς.

57′ Ο Μετίν στη θέση του Πούρι.

53′
ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Λαζαρίδης σκόραρε σε δεύτερο συνεχόμενο ματς και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Κάλβο εκτέλεσε το φάουλ και ο κεντρικός αμυντικός των κίτρινων με κεφαλιά νίκησε τον Αμπάρη.

51′ Κίτρινη στον Λαζαρίδη.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ιγκλέσιας βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.

Λήξη ημιχρόνου. Τραγικό θέαμα στο Κλεάνθης Βικελίδης στα πρώτα 45 λεπτά.

32′ Κίτρινη στον Σίμιτς.

26′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ρουίζ στην προσπάθεια του να διώξει παραλίγο να αιφνιδιάσει τον Χουάνμα ο οποίος καταφερε να απομακρύνει σε κόρνερ.

18′ Σέντρα στουτ του Κάλβο, εύκολα μπολόκαρε ο Αμπάρης. Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας αλλά μέχρι τώρα δεν βρίσκει τρόπο να πλησιάσει απειλητικά την περιοχή της ΑΕΛ.

16′ Το πρώτο σουτ του αγώνα. Ο Κανόμπιο προσπάθησε από μακριά να νικήσει τον Χουάνμα χωρίς να τα καταφέρει.