ΤΕΛΙΚΑ: Κέρκυρα-Πανσερραϊκός 3-0 – Ηρακλής-Αστέρας Τρίπολης 0-0

Η μάχη της παραμονής έχει φουντώσει και οι δύο αγώνες σε Κέρκυρα και Καυτανζόγλειο θα κρίνουν πολλά. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ.

91′ Ο Μαρτσέλο Άλβες στη θέση του Μάρτινς.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόμπλες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ.

86′ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ρόμπλες στη θέση του Παπαστεριανού.

84′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρουμπίλ στη θέση του Αρσενίεβιτς.

78′ Αλλαγή για την Κέρκυρα, Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Μακρή.

74′ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Καϊτά στη θέση του Σολτάνι.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Νταλέ.

69′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καλαντζής στη θέση του Μαζνόφ.

67′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ουντότζι στη θέση του Καρέρα.

62′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Στοτίδης στη θέση του Χαμπλ.

58′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Τριανταφύλλου στη θέση του Μπέλιτς.

56′ Αλλαγή για τον Ηρακλή. O Επαλέ στη θέση του Μάρα.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς.

46′ Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Ο Παντελιάδης στη θέση του Μάρκοβιτς και ο Νταλέ στη θέση του Γεωργιάδη.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΓΗΠΕΔΑ.

45+1′ Η καλύτερη στιγμή του Ηρακλή. Ο Ιάκομπ βρέθηκε στην περιοχή μετά από πάσα του Μάρα αλλά το σουτ του με το αριστερό έφυγε άουτ.

40′ Ο Καρέρα δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Ελευθερόπουλο.

35′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκουστάβο οι Φαίακες σφραγίζουν τη νίκη τους από το πρώτο μέρος.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Ιωάννου μετά από κεφαλιά πάσα του Μαζνόφ νίκησε για δεύτερη φορά τον Φερνάντεζ.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου από καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσαμπή.

24′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Επστάιν ξαναβρήκε την επάφή του με τα αντίπαλα δίχτυα, εκμεταλλευομενος την ασίστ του Μαζνόφ.

20′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Καρέρα.

10′ Καλό σουτ του Λεοζίνιο το οποίο πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κωνσταντόπουλου.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Παπάζογλου έκλεψε την μπάλα αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό και ο Ελευθερόπουλος μπλόκαρε.

3′ Κίτρινη κάρτα στον Ουριμπάρι.