ΤΕΛΙΚΑ: ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 – Κέρκυρα-Πανθρακικός 0-2

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Παρακολουθήστε τις δυο αναμετρήσεις που ανοίγουν την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

ΤΕΛΙΚΟ και στην Κέρκυρα

ΛΗΞΗ αγώνα στην Κρήτη

90+5′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0. Με αριστερό σουτ μέσα απ’ την περιοχή ο Κουτσιανικούλης νίκησε τον Φούλοπ

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Φορμίκα για διαμαρτυρία

89′ Σουτ του Ντε Μπλάσις από αριστερά και μέσα στην περιοχή, ο Γουναρίδης απομάκρυνε αρχικά, ο Ναβάρο πήρε το ριμπάουντ αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε ψηλά άουτ.

87′ Σημαντική επέμβαση του Γουναρίδη. Κράτησε το 1-0 για τον ΟΦΗ

79΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Ζουμπουλάκη, για μαρκάρισμα στον Βιγιαρέχο. Με 10 η Κέρκυρα

82′ Διαγώνιο σουτ του Παπάζογλου από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φούλοπ.

79′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Έγκον αντί του Τσαμπούρη.

77′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κουρδάκης στη θέση του Ζαχαράκη

76΄ Κίτρινη κάρτα για τον Κοντογουλίδη

71′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπανούσης αντί του Βιτώρου.

66΄ Αλλαγή και για την Κέρκυρα, που ολοκληρώνει όσες δικαιούται. Μέσα Σίμωσης, έξω Αγρίτης

66΄ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μέσα Βιγιαρέχο, έξω Βαϊρουά

55′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για διαμαρτυρία

Τα 7 γκολ έφθασε ο Έλληνας επιθετικός στη Σούπερ Λίγκα

50′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-2. Σέντρα του Λουσέρο από τα αριστερά, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα στα δίχτυα

50′ Γύρισμα του Κουτσιανικούλη από αριστερά, ο Παπάζογλου επιχείρησε το σουτ στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Φούλοπ με τα πόδια απομάκρυνε.

Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο, για την Κέρκυρα.

Μία αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα Καραλής, έξω Μπουκουβάλας

48′ Κίτρινη κάρτα στον Καστέλ

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Γκάμπριελ αντί του Φραγκουλάκη.

Δεύτερο μέρος στην Κρήτη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

44΄ Καλό σουτ, με το αριστερό, του Μίνγκα. Η μπάλα άουτ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κρήτη

42′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουμπουλάκη

41΄ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Συγκεκριμένα για τον Γκούμα της Κέρκυρας

37′ Ο διαιτητής Δασκαλόπουλος απέβαλε τον βοηθό του Νίκου Αναστόπουλου, Ανδρέα Σκέντζο για διαμαρτυρίε

34΄ Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Λεόν, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

29΄ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μίνγκα, αποκρούει ξανά ο Αναστασόπουλος

29′ Πολύ καλός ο ρυθμός του ματς έως τώρα, με τον Αστέρα να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

21΄ Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ, οριακά εκτός περιοχής, του Λεόν, αποκρούει ο Κουτσόπουλος

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Άλβαρεζ από δεξιά, κεφαλιά του Καλαντζή από το ημικύκλιο, ο Γουναρίδης απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαχαράκη για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις

14′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0. Κάθετη πάσα του Βερόν, ο Παπάζογλου μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Φούλοπ.

10′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1 . Όμορφο “1-2” του Βαϊρουά με τον Μίνγκα (ασίστ), με δεξί πλασέ εντός περιοχής σκόραρε ο Γάλλος επιθετικός

7′ Μακρινό και δυνατό σουτ του Λαμπρόπουλου, ο Φούλοπ έπεσε στην αριστερή γωνία και μάζεψε.

Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Και στις δύο περιπτώσεις ο Δημήτρης Παπαδόπουλος απείλησε την Κέρκυρα, ισάριθμες απομάκρυνε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων. Στην πρώτη φάση ο Αναστασόπουλος “έπιασε” τετ-α-τετ του Πανθρακικού, στη δεύτερη εξουδετέρωσε κοντινή κεφαλιά του Έλληνα επιθετικού