ΤΕΛΙΚΑ: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 0-2 – ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος 1-2

Με δύο πολύ κρίσιμα ματς για τη μάχη της παραμονής ανοίγει το Κυριακάτικο πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Αγρίνιο και Γιάννενα.

Λήξη του αγώνα στο Αγρίνιο

Λήξη του αγώνα στα Γιάννενα

87′ Με δέκα παίκτες θα αγωνιστεί ο Παναιτωλικός για το υπόλοιπο του ματς καθώς ο Θεοδωρίδης δεν είναι σε θέση να συνεχίσει και έχουν πραγματοποιηθεί και οι τρεις αλλαγές. Ασθενοφόρο ζήτησαν οι άνθρωποι των γηπεδούχων προκειμένου ο Θεοδωρίδης να μεταφερθεί στο νοσοκομείο. Οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Γιώργο Θεοδωρίδη κάνουν λόγο για διάσειση!

86′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου

86′ Σουτ Σφακιανάκη από τα αριστερά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

82′ Γύρισμα του Μουλόπουλου από δεξιά, ο Σουμπίνιο μόνος από το ύψος της μικρής περιοχής επιχείρησε το σουτ, ο Τσενάμο έδιωξε σε κόρνερ

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Μήτρογλου

80′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Μπρίτο

79′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πόποβιτς στη θέση του Ναπολεόνι. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων χειροκροτήθηκε από τους Αγρινιώτες

Ο κόσμος του Παναιτωλικού αποδοκίμασε έντονα τον Χαριστέα, ο οποίος κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια του γηπέδου

76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καραμαλίκης στη θέση του Χαριστέα

75′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-2. Ο Μπακαγιόκο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

74′ Πέναλτι για τον ΠΑΣ. Ο Δημούτσος ανέτρεψε τον Γεωργίου, πήρε και την κίτρινη κάρτα.

71′ Άστοχο σουτ του Χαριστέα από αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

70′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βιάνα στη θέση του Κουτσόπουλου

70′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-2. Ο Φυτανίδης εκτέλεσε συρτά το φάουλ, ο Μπρίτο -με τακουνάκι- έστρωσε στον Μήτρογλου, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

69′ Κίτρινη στον Λίλα

66′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα

65′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Αλεξίου ο Τομάς

64′ Πολύ καλή στιγμή για Παναιτωλικό. Εκτέλεση κόρνερ του Ρότσα από αριστερά, ο Κούσας πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και ο Μουλόπουλος απομάκρυνε πάνω στη γραμμή

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέντι στη θέση του Μπεσέρα

61′ Σουτ του Χαριστέα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Κυριακίδη

60′ Κίτρινη κάρτα στο Ναπολεόνι

58′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη από δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Κυριακίδης απομάκρυνε εντυπωσιακά

57′ Κάθετη μπαλιά από τον Δημούτσο, ο Τάτος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Κηπουρός πρόλαβε και μπλόκαρε πριν ο παίκτης του Ατρομήτου σουτάρει

51′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Ακαλέ από αριστερά, ο Χαριστέας στο δεύτερο δοκάρι δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

48′ Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κυριάκος στη θέση του Ντάσιου

46′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ακαλέ στη θέση του Μπουμάλ και ο Θεοδωρίδης στη θέση του Μουμίν

Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου στις δυο αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις δυο αναμετρήσεις

44′ Σουτ του Μπακαγιόκο, ο Νάστος πάνω στη γραμμή έδιωξε την μπάλα και έσωσε την ομάδα του από την ισοφάριση

“Βγάλτε τις φανέλες και φύγετε από εδώ”, φωνάζουν οι φίλοι του Παναιτωλικού

41′ Ο Βίλα επιχείρησε το σουτ από τα δεξιά της περιοχής, ο Νάστος με τάκλιν κατάφερε και έδιωξε την μπάλα

41΄ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-2. Στο ίδιο έργο… θεατές. Κάθετη του Σουμπίνιο, ο Ναπολεόνι απέναντι στον Τσενάμο πλάσαρε σωστά

38′ Κοντά σε δεύτερο γκολ οι φιλοξενούμενοι. Αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Μήτρογλου από τα δεξιά της περιοχής πλάσαρε τον Κηπουρό, ο Πατσατζόγλου πάνω στη γραμμή πρόλαβε και έδιωξε

35′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-1. Ο Σουμπίνιο έφυγε στην αντεπίθεση, έβγαλε κάθετη στον Ναπολεόνι, που πέρασε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων και σε κενή εστία άνοιξε το σκορ

31′ Σέντρα-σουτ του Άντι από αριστερά, ο Κυριακίδης εντυπωσιακά απομάκρυνε

30′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Ο Σφακιανάκης επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Κηπουρός απόκρουσε δύσκολα, η μπάλα έφτασε στον Τάτο, ο οποίος με νέο σουτ την έστειλε στα δίχτυα

30′ Δυνατό σουτ του Σουμπίνιο από το ημικύκλιο της περιοχής και αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Τσενάμο

26′ Κόρνερ Μπεσέρα από αριστερά, κεφαλιά Μιχαήλ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

23′ Πρώτη καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο από το ύψος της γραμμής της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κηπουρού

19′ Ο Ζουέλα πρόλαβε με τάκλιν και έδιωξε σε κόρνερ την ώρα που ο Ζαμπρέλα ετοιμαζόταν να σουτάρει

Με το… σταγονόμετρο οι φάσεις στα δυο γήπεδο

17′ Άστοχο μακρινό σουτ από τον Μητρόπουλο, η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία του Κυριακίδη

14′ Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Μπεσέρα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

10′ Σουτ του Ναπολεόνι από το ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά και στις δυο αναμετρήσεις

1′ Έναρξη των δυο αναμετρήσεων

Οι συνθέσεις στο Αγρίνιο

Παναιτωλικός (Τάκης Λεμονής): Τσενάμο, Παλαιολόγος, Άντι, Κούσας, Αναστασιάδης, Μουμίν, Μητρόπουλος, Ρότσα, Χαριστέας, Μπουμάλ, Καμαρά.

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Σουμπίνιο, Μεντί, Ναπολεόνι. Αλεξίου, ζησόπουλος, Κόρμπος, Κουτσόπουλος, Λισγάρας, Μελισσάς.

Διαιτητής: Κομίνης

Οι συνθέσεις στους Ζωσιμάδες

ΠΑΣ Γιάννινα (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Ντάσιος, Κώτσιος, Πατσατζόγλου, Μιχαήλ, Λιλα, Μπεσέρα, Βίλα, Γεωργίου, Τζαμπρέλα, Μπακαγιόκο.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ράντμαν, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Ζουέλα, Τάτος, Νάστος, Γιαννούλης, Σφακιανάκης, Δημούτσος, Μήτρογλου, Μπρίτο.

Διαιτητής: Τριτσώνης