15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΑ: Πανσερραϊκός-Πανιώνιος 1-1 – Ξάνθη-Καβάλα 1-1 – Εργοτέλης-Κέρκυρα 3-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Πηγάδια, Σέρρες και Παγκρήτιο στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague.

ΛΗΞΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1.

ΛΗΞΗ ΣΤΑ ΠΗΓΑΔΙΑ. ΞΑΝΘΗ – ΚΑΒΑΛΑ 1-1.

90+2 Κόκκινη για την Καβάλα. Ο Ντουγκλάο αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

ΛΗΞΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ 3-0.

84′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οκπάκο στη θέση του Σαλαλί.

83′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Δρόσος στη θέση του Ναζλίδη.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ της Καβάλας.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουγκλάο της Καβάλας.

77′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπέτο και Καρέλης στη θέση των Ολίσε, Βερπακόφσκις.

77′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαμπλ στη θέση του Ολίσε.

76′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουάνης στη θέση του Μαρσελίνιο.

73′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Μούντιμιρ δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο της Καβάλας.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Πόι με απευθείας εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γκαλίνοβιτς,

67′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Δεινόπαπας στη θέση του Γιάντση.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Σιόβας με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα. Στην πρώτη του τελική προσπάθεια ο Πανιώνιος σκόραρε.

64′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ντικρόκ στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

63′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Κιντάνα.

59′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Φλαβίνιο.

59΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου του Πανσερραϊκού.

58′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κούκετς στη θέση του Γουνδουλάκη.

56′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό ο Αμπουμπακάρι στη θέση του Κάστρο.

56′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βίσιο θα πάρει τη θέση του τραυματία Γιαλούση.

52′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Βερπακόφσκις διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη της Καβάλας.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΤΣ. Πανσερραϊκός, Καβάλα και Εργοτέλης πήγαν με προβάδισμα ενός γκολ στα αποδυτήρια.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Βερπακόφσκις του Εργοτέλη.

Το γκολ του Ονουάτσι στα Πηγάδια

Το γκολ του Ολίσε στο Παγκρήτιο

38′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο της Ξάνθης.

32′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Πόι στη θέση του Αντεφέμι.

21′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ. Ο Λεοζίνιο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

19′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ. Ο Μάχο ανέτρεψε τον Νταλέ και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Στο ριπλέι πάντως φαίνεται καθαρό ότι ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου δεν ακούμπησε τον αντίπαλο του. Ο Μάχο είδε την κίτρινη κάρτα.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Κιντάνα της Ξάνθης.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο του Πανσερραϊκού.

6′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Βερπακόφσκις έκανε τη σέντρα, οι αμυντικοί της Κέρκυρας δεν μπόρεσαν να διώξουν και ο Ολίσε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΛΑ. Ο Ονουάτσι επέστρεψε στην ενδεκάδα μετά την τιμωρία του και από νωρίς έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Ο Νιγηριανός μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Λυμπερόπουλο σημειώνοντας το 8ο φετινό του τέρμα.