ΤΕΛΙΚΑ: ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 2-1 – Πανιώνιος-Παναιτωλικός 1-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων σε Περιστέρι και Κέρκυρα για την 17η αγωνιστική της Superleague.

Λήξη των δυο αγώνων

90+2” Κίτρινη κάρτα στον Όμο

90+2′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κουλοχέρης στη θέση του Σκέμπρι

86′ Κίτρινη κάρτα στον Εντζεγκουέλε

83′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι στη θέση του Σάμαρη

80′ Κίτρινη κάρτα στον Κούτσι

80′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1. Ο Λίνο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ

79′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε χέρι του Κυριακίδη

78′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση

76′ Γύρισμα του Καμαρά από δεξιά της περιοχής, ο Πετκάκτης στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, την έστειλε να περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι και στη συνέχεια κόρνερ

76′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ στη θέση του Λεάλ

76′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης στη θέση του Ρομπέρ

75′ Δυνατή εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση του Φραγκουλάκη, ο Γλύκος πάνω στη γραμμή έδιωξε

70′ Νέα καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Πλασέ του Λεάλ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γλύκου

66′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Αμπντουλάγιεβ

66′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Κουτσιανικούλη

65′ Δυνατό σουτ του Μπέτο από πλάγια θέση αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Γλύκου

63′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιάννου στη θέση του Λαζάρ

62΄ Δυνατό σουτ του Σάμαρη αρκετά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπλάζιτς με διπλή προσπάθεια

60′ Σέντρα του Σαλπιγγίδη από δεξιά, κεφαλιά του Ρομπέρ από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πίρσον

59′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέτο

56′ Εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία από δεξιά, ο Πίρσον στο δεύτερο δοκάρι προσπάθησε να διώξει, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη από κοντινή απόσταση, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Εργοτέλη

55′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Γύρισμα του Ρομπέρ από αριστερά, ο Σαλπιγγίδης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Πίρσον

53′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Κάθετη πάσα του Σκέμπρι, ο Κούκι από δεξιά της περιοχής πλάσαρε τον Μπλάζιτς και άνοιξε το σκορ.

51′ Δυνατό σουτ του Ρομπέρ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

50′ Κάθετη του Ρόβα, σουτ του Αμπντουλάγιεβ από αριστερά την περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

49′ Σέντρα του Ρομπέρ από δεξιά, κεφαλιά του Αθανασιάδη στο δεύτερο δοκάρι, ο Πίρσον μπλόκαρε σταθερά

48′ Ωραία κίνηση και σουτ του Λεάλ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου

46′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καραμαλίκης στη θέση του Πασά

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα δυο παιχνίδια

42′ Σέντρα του Κουτσιανικούλη από αριστερά, ο Ρομπέρ προ του Κατσικοκέρη σε κόρνερ

41′ Ο Μπαλάφας έπιασε δυνατό σουτ δέκα μέτρα έξω απ’ την περιοχή του Εργοτέλη, αλλά ο Πίρσον έδιωξε

33′ Σουτ του Φωτάκη μέσα απ’ την περιοχή και απόκρουση απ’ τον Πίρσον

32′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 0-1. Μακρινή μπαλιά του Γιαλούση, ο Μπαλάφας άφησε τη μπάλα για τον Γλύκο, ο Κουτσιανικούλης εκμεταλλεύτηκε το λάθος και με ωραίο σουτ κρέμασε τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ. Έξαλλος ο πανηγυρισμός του “Κούτσια”

Ο Πανιώνιος έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί συνεχώς να βρει ελεύθερους διαδρόμους. Από την άλλη οι Αγρινιώτες αμύνονται αρκετά καλά και φεύγουν σε αντεπιθέσεις κυρίως από τη δεξιά πλευρά με τον Καμαρά.

29′ Ωραία προσπάθεια του Κουτσιανικούλη από αριστερά και σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Τσιρίλο και πέρασε κόρνερ

20′ Κίτρινη κάρτα στον Πασά

21′ Αδύναμη κεφαλιά του Κατσικοκέρη, η μπάλα στην αγκαλιά του Γλύκου

19′ Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη

18΄Σουτ του Ρόβα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα μακριά από το δεξί δοκάρι

17′ Αδύναμο σουτ του Λεάλ από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Γλύκος μπλόκαρε εύκολα

14′ Δυνατό σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σιδεράκη

10′ Ο Κούσι μπήκε στην περιοχή του Παναιτωλικού από αριστερά, επιχείρησε το πλασέ, η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

9′ Συρτό σουτ του Αμπντουλάγιεβ από το ύψος της περιοχής και αριστερά, μπλόκαρε ο Μπλάζιτς

5′ Διαγώνιο σουτ του Ρομπέρ από αριστερά, ο Πίρσον έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε

4′ Μακρινό σουτ του Φωτάκη, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

3′ Σέντρα του Λεάλ από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης ελίχθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ

2′ Συρτό σουτ του Σαλπιγγίδη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Πίρσον