ΤΕΛΙΚΑ: Σούπερ Λιγκ

Ηρακλής – ΠΑΟΚ 0-0, Κέρκυρα – Εργοτέλης 1-0, Πανιώνιος – Πανσερραϊκός 0-0 και Καβάλα Ξάνθη 1-1.

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΒΑΛΑ – ΞΑΝΘΗ 1-1, ΚΕΡΚΥΡΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-0, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0-0.

ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΟΚ 0-0.

92′ Με δέκα ο Εργοτέλης λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ολίσε.

90′ Με δέκα παίκτες η Ξάνθη λόγω αποβολής του Αντεφέμι.

90′ Με δέκα παίκτες ο Πανσερραϊκός. Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παπάζογλου.

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μήτρογλου από το ύψος του πέναλτι βρήκε άσχημα τη μπάλα και την έστειλε άουτ.

72′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς έπιασε το σουτ από καλή θέση αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

53′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ και καθαρό πέναλτι που δεν δόθηκε. Ο Καζάκης πήρε την κεφαλιά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και επέστρεψε στον ίδιο. Το σουτ του πήγαινε προς την εστία αλλά ο Ντουγκλάο απέκρουσε με το χέρι πάνω στη γραμμή. Ο Αμπάρκιολης δεν έδωσε το πέναλτι και την κόκκινη κάρτα.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. Ο Νικουλάε εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Αμντούν και νίκησε από κοντά τον Λυμπερόπουλο. Ο σκόρερ ήταν σε ελεγχόμενη θέση.

50′ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Γιάκομπ στη θέση του Επαλέ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αρίας στη θέση του Φωτάκη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης πέρασε τον Μπαντή αλλά από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

37′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ. Ο Σουμπίνιο με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Πρελ και στην επιστροφή ο Νταλέ έστειλε τη μπάλα άουτ.

32′ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ κανονικό γκολ της Καβάλας. Ο Αμπντούν γύρισε τη μπάλα, ο Ονουάτσι που ερχόταν πίσω από αυτή σκόραρε αλλά η βοηθός διαιτητής κακώς σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Στολτίδης πάσαρε στον Καλαντζή και αυτός με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Αθανασίου.

18′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Σασιασβίλι στη θέση του Σαρρή.

12′ Κεφαλιά του Επαλέ που ανάγκασε τον Χακιά να πετάξει τη μπάλα κόρνερ.

10′ Σουτ του Ρίος από καλή θέση απέκρουσε ο Λυμπερόπουλος.

9′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια σούταρε, ο Μπαντής ακούμπησε τη μπάλα και αυτή χτύπησε στο δοκάρι.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καλαντζής έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Αθανάσίου έδιωξε.

2′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Καζάκης βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και με ωραίο πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.