ΤΕΛΙΚΑ: Βέροια – Πανιώνιος 0-1 – Πλατανιάς – Πανθρακικός 2-0

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Πανιώνιος ενώ ο Πλατανιάς πανηγυρίζει το πρώτο τρίποντο της ιστορίας του στη Σούπερ Λίγκα.

ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.

77′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Γωνιαδης σούταρε αλλά ο Κηπουρός μπλόκαρε.

71′ Η Βέρουα πιέζει. Ο Μπελόν σούταρε αλλά ο Περιστερίδης απέκρουσε.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Οκόγιε στο 49′ πάσαρε στον Μενδρινό και ο Έλληνας μέσος σημάδεψε σωστά και άνοιξε το σκορ.

49′ Τεράστια ευκαιρία για την Βέροια. Ο Ολαϊτάν αστόχησε απέναντι στον Περιστερίδη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Στο ημίχρονο Βέροια – Πανιώνιος 0-0 και Πλατανιάς – Πανθρακικός 2-0.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Μαραγκουδάκης με σουτ στο 43′ έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

35΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά του Πανθρακικού.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Στο 30′ ο Αναστασάκος με κεφαλιά πέτυχε το παρθενικό γκολ της ομάδας των Χανιών στη Σούπερ Λίγκα.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Τζημογιάννη της Βέροιας.

33′ Ευκαιρία για την Βέροια. Ο Ιωάννου έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αναστασάκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε αλλά ο Αντίλοβιτς απέκρουσε.

17′ Τα πρώτα σουτ στα Χανιά. Άστοχα και του Καλαϊτζιτς του Πλατανιά και του Σερφά του Πανθρακικού.

15′ Κίτρινη κάρτα για τον Γουνδουλάκη του Πανιωνίου.

12′ Η απάντηση της Βέροιας. Ο Ολαϊτάν σούταρε με το αριστερό αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

10′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Οκόγιε βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά έκανε κακό κοντρόλ και έδωσε την ευκαιρία στον Καντιμοίρη να μπλοκάρει.