ΤΕΛΙΚΑ: Βέροια-ΠΑΟΚ 0-0 – Λεβαδειακός-Κέρκυρα 2-0

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt τις δυο αναμετρήσεις για της 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Λήξη και στις δυο αναμετρήσεις

87΄ Αλλαγή για τη Βέροια.. Μπελόν μέσα, Μπαργκάν έξω.

84′ Αλλαγή για την Κέρκυρα… ο Σιμώσης στη θέση του Μπάρκογλου

82′ Αλλαγή για το Λεβαδειακό… Ο Ρομέου στη θέση του Μάρτινς

81΄ Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.

77΄ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σαλπιγγίδης έξω, Γιάννου μέσα

77′ Αλλαγή για το Λεβαδειακό… Ο Μίλιεβιτς στη θέση του Ναπολεόνι

72′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-0. Μετά από κόρνερ του Ακόστα ο Κόρμπος έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

72′ Αλλαγή για την Κέρκυρα…Βασιλόγιαννης στη θέση του Γιάντση

70′ Κόρνερ του Πέρεθ, ο Μπαργκάν έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

68΄ Αλλαγή για τη Βέροια. Καλτσάς έξω, Πέρεζ μέσα.

65′ Αλλαγή για το Λεβαδειακό…ο Νικολακάκης στη θέση του Μεντί

62΄ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κωνσταντινίδης έξω, Έτο μέσα

62′ Κίτρινη κάρτα στον Πετρούση

59΄ Απίστευτη απόκρουση του Γλύκου πάνω στη γραμμή.

58΄ Αλλαγή για τη Βέροια. Κόστλι μέσα, Ιωάννου έξω.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Καλί

56′ Κόκκινη κάρτα στον Αγρίτη. Με δέκα συνεχίζει η Κέρκυρα. Ο Διαιτητής της αναμέτρησης Αμπάρκιολης, θεώρησε οτι η Αγρίτης χτύπησε τον Μεντί στην διεκδίκηση της μπάλας

53′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0. Ο Ακόστα πήρε την μπάλα ύστερα από σέντρα στο 2ο δοκάρι, έκανε την παράλληλη, με το Ζησόπουλο να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα..

47′ Καλή στιγμή για το Λεβαδειακό. Ο Μεντί ανέβηκε απο αριστερά, έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Ακόστα δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα

46΄ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σταφυλίδης μέσα, Ρομπέρ έξω, με τον Έλληνα αμυντικό να πηγαίνει στα στόπερ.

Έναρξη δευτέρου μέρους στους δυο αγώνες

Ημίχρονο στα δύο γήπεδα

37′ Άουτ η εκτέλεση του Καλτσά, που κέρδισε και εκτέλεσε το πέναλτι. το σκορ στο 0-0

36′ Πέναλτι για την Βέροια. Κόκκινη κάρτα στον Βιβιάν. Με δέκα ο ΠΑΟΚ

34΄ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Προλαβαίνει ο Καλί τον Αθανασιάδη πριν πλασάρει από τα δεξιά, εντός περιοχής, διώχνοντας σε κόρνερ.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ύστερα από πολιορκία και φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας, η μπάλα έφτασε στο Ναπολεόνι ο οποίος από το ύψος του πέναλτι σούταρε δυνατά αουτ

24′ Πρώτη καλή στιγμή για το Λεβαδειακό. Ο Κόρμπος βρήκε τον Μουλόπουλο δεξιά στην περιοχή, αυτό προτίμησε να δώσει στο Ναπολεόνι, όμως απομάκρυναν οι αμυντικοί της Κέρκυρας πριν η μπάλα φτάσει στον Ιταλό

22′ Ο Λεβαδειακός έχει την καθολική υπεροχή στο ματς όμως δεν έχει δημιουργήσει ευκαιρίες

22′ Κλασική ευκαιρία για την Βέροια. Από θέση τετ-α-τετ ο Ιωάννου δεν κατάφερε να νικήσει τον Γλύκο που απέκρουσε.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα

13΄ Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Το πλασέ του Ολαϊτάν κατέληξε άουτ. Η μπάλα κόλλησε, ξεγέλασε τον Γλύκο που ήταν εκτός θέσης.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Από φάουλ του Καλτσά, ο Καλί βρίσκεται απέναντι στον Γλύκο, αλλά το πλασέ του εξουδετερώνεται από τον Έλληνα τερματοφύλακα. Στη συνέχεια το σουτ του Ορέστες κοντράρει στα σώματα.

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ από τον Φωτάκη εντός περιοχής, άουτ. Δεύτερη σημαντική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους

Πολύς ο κόσμος του ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Βέροιας, έχει δημιουργήσει “καυτή” ατμόσφαιρα.

6΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν

Ο Ρομπέρ βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή, σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Λόπεζ μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

Έχει μπει δυνατά ο Λεβαδειακός και πιέζει την άμυνα της Κέρκυρας

3′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης βρέθηκε εντός περιοχής, αλλά το πλασέ του εξουδετερώθηκε από τον Λόπεθ