ΤΕΛΙΚΑ: Βιγιαρεάλ-ΠΑΟΚ 1-0 – Άρης-Λεβερκούζεν 0-0

– Ο ΠΑΟΚ στάθηκε εκπληκτικά στο Μαδριγάλ αλλά γνωρισε άδικη ήττα από την Βιγιαρεάλ.
– Ο Άρης διατήρησε το αήττητο της έδρας του κόντρα στη Μπάγερ Λεβερκούζεν.
– Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 από την Άντερλεχτ ενώ έχασε και τον Σκόκο.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ – ΠΑΟΚ 1-0 (38′ Ρούμπεν)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ Σουτ του άλτιντορ εύκολα ο Κρέσιτς.

90′ Τραυματίστηκε ο Βιεϊρίνια.

88′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βιγιαρεάλ. Ο Κάνι βγήκε απέναντι στον Κρέσιτς αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έδιωξε με υπερένταση.

87′ Κίτρινη στον Μπουσαϊντί.

85′ Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Ελ Ζαρ.

82′ Ο Άλτιντορ στη θέση του Ρούμπεν.

80′ Ο Αθανασιάδης στη θέση του Μουσλίμοβιτς.

78′ Ο Μοντέρο στη θέση του Καθόρλα.

75′ Δυνατό σουτ του Ελ Ζαρ άουτ.

72′ Δυνατό σουτ του Ίβιτς άουτ.

70′ Ο Νιλμάρ στη θέση του Ρόσι.

63′ Η απάντηση του ΠΑΟΚ με το δυνατό σουτ του Φωτάκη να περνάει άουτ.

63′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βιγιαρεάλ. Ο Ρούμπεν νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Κρέσιτς.

59′ Κίτρινη στον Σνάουτσνερ.

Επεισόδια έγιναν πριν την έναρξη του αγώνα κατά την είσοδο των οπαδών του ΠΑΟΚ στις εξέδρες του Μαδριγάλ. Η αστυνομία έκανε 3 συλλήψεις.

57′ Σουτ του Ρόσι άουτ.

56′ Κίτρινη στον Κοντρέρας.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43′ Διαγώνιο σουτ του Ρόσι στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

40′ Κεφαλιά του Μουσλίμοβιτς άουτ.

38′ ΓΚΟΛ για την Βιγιαρεάλ. Η πρώτη φορά που πέρασε κάθετη πάσα η Βιγιαρεάλ και ο Ρούμπεν με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

33′ Ο Κοντρέρας βρέθηκε μόνος του στην περιοχή της Βιγιαρεάλ όμως η κεφαλιά του δεν ήταν καθόλου καλή.

32′ Φάουλ του Βαλέρο, η μπάλα πέρασε από όλους και έφυγε άουτ.

24′ Κίτρινη στον Τσιρίλο.

20′ Ο Ίβιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά επέλεξε ένα μακρινό πλασέ το οποίο ήταν πολύ άστοχο.

15′ Ωραία ενέργεια του Βιεϊρίνια, έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Ίβιτς για λίγο δεν βρήκε τη μπάλα.

Σέντρα στον αγώνα

Γήπεδο: Μαδριγάλ

Βιγιαρεάλ: Ντιέγκο Λόπεθ, Γκονζάλο, Μουσάτσιο, Άνχελ Λόπεθ, Καθόρλα (78′ Μοντέρο), Ρούμπεν (82′ Άλτιντορ), Κάνι, Καπντεβίλα, Μπόρχα Βαλέρο, Σοριάνο, Ρόσι (70′ Νιλμάρ).

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Βιτόλο, Ελ Ζαρ (85′ Κουτσιανικούλης), Τσιρίλο, Μουσλίμοβιτς (80′ Αθανασιάδης), Κοντρέρας, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Σνάουτσνερ.

Διαιτητής: Αλόν Γιεφέτ (Ισραηλινός)

Στο άλλο ματς του ομίλου η Ντιναμό Ζάγκρεμπ φιλοξενεί την Κλαμπ Μπριζ (0-0).

ΑΡΗΣ – ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 0-0

78′ Μακρινό σουτ του Τόχα λίγο άουτ.

76′ Ο Ντερντιγιόκ στη θέση του Ρόλφες.

70′ Ο Μενδρινός στη θέση του Κόκε.

63′ Ο Βιδάλ στη θέση του Μπάλιτς.

60′ Ο Μπαρνέτα στη θέση του Γιόργκενσεν.

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κόκε από καλή θέση πέρασε άουτ.

39′ Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Κάντλετς, ωραία επέμβαση του Σηφάκη.

13′ Διαγώνιο σουτ του Κόκε εύκολα ο Άντλερ.

7′ Ωραία παράλληλη πάσα του Χαβίτο στον Ρουίς, ο οποίος δεν βρήκε καλά τη μπάλα και έχασε την ευκαιρία.