ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Εργοτέλης 1-0

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Η ΑΕΚ πέτυχε το στόχο της που ήταν η νίκη αλλά απογοήτευσε με την εμφάνιση της. Ο Εργοτέλης έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να ανοίξει το σκορ. Δοκάρι είχε η Ένωση στο 40′. “Χρυσός” σκόρερ ο Μάκος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ Κίτρινη στον Χαντί.

85′ Πέρασαν 40 λεπτά στο δεύτερο μέρος για να δημιουργηθεί μία ευκαιρία. Ο Λεονάρντο έφυγε από τα αριστερά αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.

76′ Ο Χαντί στη θέση του Ρομάνο.

73′ Ο Βάργκας στη θέση του Μπέλεκ.

69′ Σουτ του Κουτσιανικούλη από τα πλάγια, έδιωξε ο Αραμπατζής.

68′ Ο Καρέλης στη θέση του Φραγκουλάκη.

67′ Ο Λυμπερόπουλος στη θέση του Γκουντγιόνσεν.

60′ Ο Μπερνς στη θέση του Χοσέ Κάρλος.

57′ Σουτ του Ζούνιορ, άουτ η μπάλα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Πίρσον.

37′ Σουτ στην κίνηση του Γκουντγιόνσεν έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Πίρσον.

34′ Μακρινό πλασέ του Ρομάνο, η μπάλα άουτ.

ΦΩΤΟ ΝΕWSPORTS.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μάκος στην πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη και με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Εξαιρετικό τελείωμα από τον Γρηγόρη Μάκο. ΦΩΤΟ ΝΕWSPORTS.

28′ Αχώριστο το ζευγάρι Μπούντιμιρ-Αραμπατζής με τον πορτιέρο της ΑΕΚ να έχει επικρατήσει σε όλες τις περιπτώσεις μέχρι τώρα.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Φραγκουλάκη.

24′ Μπαράζ χαμένων ευκαιριών για τις δύο ομάδες. Τώρα ήταν η σειρά της ΑΕΚ και συγκεκριμένα του Λεονάρντο ο οποίος πετάχτηκε πριν από τον Πίρσον αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

22′ Εκπληκτική ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Μετά από κόρνερ, ο Μπέτο μόνος του στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ κατάφερε να στείλει τη μπάλα άουτ.

18′ Η απάντηση της ΑΕΚ στις ευκαιρίες του Εργοτέλη. Ο Μανωλάς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από την εστία του Πίρσον.

16′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ σε νέο τετ α τετ νικήθηκε από τον Αραμπατζή.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μανωλάς έκανε λάθος γύρισμα προς τον Αραμπατζή, ο Μπούντιμιρ μπήκε στην πορεία της μπάλας αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο πάνω από την εστία της ΑΕΚ.

5′ Ο Μπέλεκ πλάσαρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Χίμπλινγκερ πρόλαβε να βάλει την κόντρα και να διώξει.

1′ Σουτ του Χοσέ Κάρλος που πέρασε πάνω από την εστία του Πίρσον.