ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Ολυμπιακός Βόλου 1-0

Ο Λεονάρντο με πέναλτι χάρισε τη νίκη στην ΑΕΚ και την έφερε στην κορυφή των πλέι οφ.
ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Ντιόπ απομάκρυνε τη μπάλα και λίγο έλλειψε να βάλει το πιο απίστευτο γκολ της χρονιάς, αλλά ο Γοακούποβιτς έδιωξε με γροθιές.

90′ O Νέμεθ στη θέση του Ρόκα.

86′ Ο Μπλάνκο στη θέση του Μπαχά.

85′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπαχά με εξαιρετική κίνηση, γύρισε αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι αφού σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιακούποβιτς.

76′ Τραυματίστηκε και ο Ντιόπ αλλά ο Σενεγαλέζος συνεχίζει.

74′ Δυνατό σουτ του Λαγού, ο Γιακούποβιτς απέκρουσε ασταθώς αλλά ο Μπαχά δεν μπόρεσε να στείλει από δύσκολη θέση τη μπάλα στα δίχτυα.

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Μπαχά που δεν μπόρεσε με την προβολή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

61′ Ο Καφές στη θέση του Λεονάρντο.

55′ Ωραία πάσα του Μπράσκα στον Μάρτιν αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Σέλεζι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46΄Ο Σολάκης στη θέση του Μόνχε.

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Αποθεώνεται η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ που κατέκτησε το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της και οι παίκτες  μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για να κάνουν το γύρο του θριάμβου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45΄ Σουτ του Μπαχά έφυγε άουτ.

38′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο νίκησε τον Γιακούποβιτς και αφιερώνει το γκολ του στη σύζυγο του. Πήρε κίτρινη κάρτα γιατί σήκωσε τη φανέλα ώστε να φανεί το μήνυμα.

37′ ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ της ΑΕΚ. Ο Σέλεζι έπεσε πάνω στον Λεονάρντο και ο Θάνος έδειξε την άσπρη βούλα.

35′ Διαμαρτυρήθηκαν οι Βολιώτες για χτύπημα του Δέλλα στον Σανκαρέ. Ο κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ έχει ήδη κίτρινη κάρτα.

34′ Ο Γκερέιρο στη θέση του τραυματία Λυμπερόπουλου.

33′ Κίτρινη κάρτα στους Μάκο, Δέλλα, Μόνχε.

26′ Η καλύτερη στιγμή στο ματς. Ο Λυμπερόπουλος βρήκε χώρο, έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

14′ Ξαφνικό σουτ του Λυμπερόπουλου που έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Γιακούποβιτς.

12′ Μακρινό σουτ του Μάκου άουτ.

10′ Ματς χωρίς φάσεις με την ΑΕΚ να έχει κατοχή αλλά τον Ολυμπιακό να δείχνει ότι μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε κενό.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΕΚ: Σάχα, Λαγός, Δέλλας, Μανωλάς, Γεωργέας, Ντιόπ, Μίτσελ, Μάκος, Λεονάρντο (61′ Καφές), Λυμπερόπουλος (34′ Γκερέιρο), Μπαχά (86′ Μπλάνκο)

Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Ρόκας (90′ Νέμεθ), Σανκαρέ, Τομάς, Ζέλεσι, Μητρόπουλος, Άλβαρες, Μπρέσκα, Ακόστα, Μόνχε (46′ Σολάκης), Μαρτίν

Διαιτητής: Θάνος