ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-2

Ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην ΑΕΚ και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

88′ Ο Ίβιτς στη θέση του Λάζαρ.

84′ Κίτρινη στον Αραμπατζή.

82′ Ο Ρομπέρ στη θέση του Γεωργιάδη.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης πάσαρε στον Λαζάρ, ο Ρουμάνος προτίμησε να ξαναγυρίσει στο συμπαίκτη του αλλά το σουτ του Γεωργιάδη αποκρούστηκε από τον Αραμπατζή.

78′ Κίτρινη στον Αργυρίου.

73′ Ο Μπαλάφας στη θέση του Φωτάκη.

68′ Κίτρινη στον Μανωλά.

67′ Κίτρινη στον Αθανασιάδη για τον πανηγυρισμό του.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης με κοντινό πλασέ ολοκλήρωσε την εξαιρετική συνεργασία των συμπαικτών του και με το 8ο φετινό του τέρμα στη Σούπερ Λίγκα έδωσε μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του.

63′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας στη θέση του τραυματία Γεωργέα.

49′ Σουτ του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή το οποίο κόντραρε πάνω στον Φωτάκη.

46′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος βρήκε τη μπάλα με το χέρι, αυτή κατέληξε στο δοκάρι και στην επαναφορά ενώ οι παίκτες του ΠΑΟΚ φώναζαν στο διαιτητή, ο έμπειρος επιθετικός από πλάγια θέση σημάδεψε ξανά την εξωτερική πλευρά του δοκαριού.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Γκερέιρο και Σιαλμάς στη θέση των Κλωναρίδη, Κάρλος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Ωραία κίνηση του Κάρλος από αριστερά, όμως το σουτ του Ισπανού κατέληξε στην αγκαλιά του Γλύκου.

37′ Κίτρινη στον Φωτάκη.

34′ Κεφαλιά του Λεονάρντο που έφυγε πάνω από την εστία του Γλύκου.

30′ Κίτρινη στον Σνάουτσνερ.

29′ Φάση διαρκειάς για την ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος με πλάτη προς την εστία, πάσαρε στον Λεονάρντο το σουτ του τελευταίου όμως κόντραρε. Ο “Λύμπε’ έγινε και πάλι κάτοχος της μπάλας, ο Σνάουτσνερ άπλωσε το πόδι του και φαίνεται να τον ρίχνει στο χορτάρι.

27′ Λάθος της άμυνας της ΑΕΚ, ο Φωτάκης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

16′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης με εξαιρετικό σουτ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στη Σούπερ Λίγκα.

9′ Ο Λεονάρντο πέρασε τον Μαλεζά αλλά επέλεξε να ολοκληρώσει μόνος του την προσπάθεια, χάνοντας την ευκαιρία.

3′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Καφές πήρε την κεφαλιά μετά την άστοχη έξοδο του Γλύκου αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Σέντρα στον αγώνα

Ο Μπόλονι αν και είχε δηλώσει στην ενδεκάδα τον Τσιρίλο αναγκάστηκε να τον αντικαταστήσει αφού ο Ιταλός ένιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα. Τη θέση του πήρε ο Κατσικάς.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Λεονάρντο, Κάρλος (46′ Γκερέιρο), Αργυρίου, Λαγός, Γεωργέας (63′ Βάργκας), Λυμπερόπουλος, Κλωναρίδης (46′ Σιαλμάς)

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Γκαρσία, Γεωργιάδης (82′ Ρομπέρ), Κατσικάς, Σαλπιγγίδης, Μαλεζάς, Λίνο, Φωτάκης (73′ Μπαλάφας), Λάζαρ (88′ Ίβιτς), Σνάουτσνερ, Αθανασιάδης.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος