88΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΝΙΤ. Ο Ντενίσοφ με ατομική προσπάθεια θα νικήσει τον Σάχα.

84΄Αλλαγή για την Ζενίτ. Ο Κανουνίκοβ στη θέση του Μπουκάροφ.

80΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο στη θέση του Μάκου.

78΄Αλλαγή για την Ζενίτ. Ο Ιονόβ στη θέση του Ζιριάνοβ.

74΄Αλλαγή για την Ζενίτ.
Ο Χούστι στη θέση του Λάζοβιτς.

74΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντιόπ στη θέση του Δέλλα.

72΄Κίτρινη κάρτα στον Μάκο για διαμαρτυρία.

67΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΝΙΤ. Ο Ροζίνα με καταπληκτική κίνηση και σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και πλέον η ΑΕΚ θέλει δύο γκολ για να προκριθεί.

66΄ Καλό μακρινό σουτ του Σιρόκοφ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σάχα.

64΄Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μπερνς παίρνει τη μπάλα μετά την απόκρουση της άμυνας και σουτάρει αλλά τελευταία στιγμή ο Σιρόκοφ με προβολή στέλνει τη μπάλα κόρνερ.

60΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, ο Μπλάνο δεν μπορεί να βρει τη μπάλα και ο Μαλαφέεφ δώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

57΄Ευκαιρία για την Ζενίτ. Διαγώνιο σουτ του Λάζοβιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Σάχα.

56΄Σουτ του Μπουκάροφ, μπλοκάρει ο Σάχα.

55΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπερνς στη θέση του Γκέντσογλου.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

Ημίχρονο (Το γκολ του Μπουκάροφ σε συνδυασμό με το 2-0 στο άλλο ματς στέλνουν την ΑΕΚ εκτός διοργάνωσης. Ο Μπλάνκο πέταξε χρυσή ευκαιρία με το πέναλτι και πλέον οι παίκτες του Χιμένεθ καλούνται να τα παίξουν όλα στο δεύτερο ημίχρονο)

43΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΝΙΤ. Μετά από λάθος στην μεσαία γραμμή ο Μπουκάροφ πέρασε τον Μανωλά και έστειλε τη μπάλαστα δίχτυα του Σάχα.

Ο Σουάρεζ στο 41΄δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Άντερλεχτ.

40΄Ο Μπλάνκο στέλνει την μπάλα άουτ και χάνει τη μεγάλη ευκαιρία.

39΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λούκοβιτς ανατρέπει τον Σκόκο μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δείχνει το πέναλτι και την κίτρινη κάρτα.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

15΄Μακρινό σουτ του Λυμπερόπουλου, διώχνει σε κόρνερ ο Μαλαφέεφ.

Η Άντερλεχτ ανοίγει το σκορ με τον Ντέ Σούτερ στο 12΄.

Διστατικές οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς κάποια σημαντική φάση.

1΄Έναρξη αγώνα. Στη σέντρα η Ζενίτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Σάχα, Καράμπελας, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς, Μάκος, Καφές, Γκέντσογλου, Σκόκο, Λυμπερόπουλος, Μπλάνκο

ΖΕΝΙΤ (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Μαλαφέεφ, Άλβες, Λόμπερτς, Λάζοβιτς, Μπουκάροφ, Χουμπόκαν, Σιρόκοφ, Ρόσινα, Ζιριάνοφ, Λούκοβιτς, Ντενίσοφ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τη Ζενίτ στον τελευταίο αγώνα του 7ου ομίλου και χρειάζεται την ισοπαλία για να μην τη νοιάζει το αποτέλεσμα του αγώνα Άντερλεχτ – Χάιντουκ. Η “Ένωση” θα περάσει και σε περίπτωση ήττας αρκεί οι Κροάτες να μην χάσουν στο Βέλγιο, σενάριο που δεν θέλουν να σκέφτονται οι κιτρινόμαυροι.