Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ-ΠΑΟ 2-3

Απίστευτη πρόκριση της ΑΕΚ στους “4” του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ, χάρη στο γκολ του Μίτσελ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Επεισόδια μετά τη λήξη του ματς. Λεπτό προς λεπτό η συναρπαστική αναμέτρηση.

23: 12 Επεισόδια στον αγωνιστικό χώρο με μερίδα των οπαδών της ΑΕΚ που συγκρούστηκε με την αστυνομία. Ακολούθησαν μάχες σώμα με σώμα και ρίψη δακρυγόνων. Η κατάσταση εκτονώθηκε 5 λεπτά αργότερα. Η ατμόσφαιρα, ωστόσο ήταν αποπνικτική για αρκετή ώρα λόγω της χρήσης χημικών από την αστυνομία.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

90’+8 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μίτσελ στην τελευταία φάση του αγώνα κάνει το ΑΕΚ-ΠΑΟ :2-3 με εκτέλεση φάουλ από τα 50 μέτρα. Τεράστιο λάθος του Καρνέζη, ο οποίος ήταν εκτός θέσης. ΕΙΣΒΟΛΗ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ. ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ

90’+6 Νέα τεράστια ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Μπάχα, ο οποίος κάνει το σούτ που περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δο΄κάρι του Καρνέζη

90’+4 Τεράστια ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Μπάχα, αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καρνέζη

90’+2 Προσπάθεια του Σκόκο από αριστερά, αλλά το σουτ του δεν δυσκολεύει τον Καρνέζη

90′ Ο διαιτητής έδωσε 7 λεπτά καθυστερήσεων. Δικαιολογημένες οι καθυστερήσεις μετά την εισβολή των οπαδών της ΑΕΚ

89′ Ο Πλεσί στη θέση του Κατσουράνη, που δεν μπορεί να συνεχίσει και μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου

80′ Ο Σκόκο εκτελεί φάουλ, ο Μανωλάς πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρνέζη

73′
Ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Παππάς δείχνει δευτερη κίτρινη κάρτα στον Βύντρα γιατί θεώρησε ότι έκανε καθυστέρηση. Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Παναθηναϊκός

72′ Ο Μπλάνκο στη θέση του Λαγού

69′ Σέντρα του Καράμπελα από αριστερά, κεφαλιά του Λυμπερόπουλου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρνέζη

68′ Εκτέλεση κόρνερ του Σκόκο, η μπάλα στην πλάτη του Λυμπερόπουλου, αλλά ο Καρνέζης μπλοκάρει

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Λουκάς Βύντρα κάνει το 3-1 για τους “πράσινους”. Είσοδος μερίδας οπαδών της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο. Χτυπάνε τις διαφημιστικές πινακίδες και πετούν αντικείμενα σε παίκτες του Παναθηναϊκού. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΒΥΝΤΡΑ

57′ Μακρινό σουτ του Νίνη, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία της ΑΕΚ

56′ Σπουδαία επέμβαση του Σάχα. Σέντρα του Λέτο από αριστερά, ο Σισέ πιάνει δυνατή κεφαλιά, αλλά ο Σάχα πέφτει στη δεξιά του γωνία και σώζει

54′ Ο Μπαχά πασάρει στον Λυμπερόπουλο, που σουτάρει με το αριστερό, αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

53′
Ο Μπάχα παίρνει τη θέση του Παντελή Καφέ και κάνει το ντεμπούτο του για την ΑΕΚ

50′ Δυνατό σουτ του Ζιλμπέρτο Σίλβα, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σάχα

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+1 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, από απόκρουση των αμυντικών της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει έξω από την περιοχή στον Ζιλμπέρτο Σίλβα, ο οποίος κάνει φοβερό σούτ που δεν μπορεί να νικήσει ο Σάχα

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΖΙΛΜΠΕΡΤΟ ΣΙΛΒΑ

Οι παίκτες της ΑΕΚ ένα κουβάρι μετά το γκολ του Λαγού

7′ Μακρινό σουτ του Λυμπερόπουλου, η μπάλα ακολουθεί περιπετειώδη πορεία και φεύγει μακριά από την εστία του Καρνέζη

3′ Εξαιρετικό σουτ του Σισέ από αριστερά, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σάχα