ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Λεβαδειακός 2-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν στο “Κλ. Βικελίδης” του Λεβαδειακού με 2-1, σε ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

90+1′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κατίδης στη θέση του Καστίγιο

88′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-1. Ο Μεξικανός σούταρε σε σώματα, το ίδιο και ο Ακόστα, ξανά η μπάλα στα πόδια του Νέρι, που με ψύχραιμο πλασέ, νίκησε τον Κυριακίδη

82′ Σουτ του Λαζαρίδη λίγο έξω από την περιοχή , ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

80′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα

73′ Εκτέλεση κόρνερ του Ουμπίντες από δεξιά, κεφαλιά του Λαζαρίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων

72′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου από αριστερά, ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ

71′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πόποβιτς στη θέση του Σουμπίνιο

69′ Παράλληλη σέντρα του Καστίγιο από δεξιά, ο Κόρμπος πρόλαβε τον Ουμπιντες και έδιωξε σε κόρνερ

64′ Ωραία κάθετη μπαλιά του Τριανταφυλλάκου, ο Καστίγιο απέναντι στον Κυριακίδη δεν πλάσαρε σωστά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού

61′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Κοιλιάρα

59′ Διαγώνιο δυνατό σουτ του Νέτο από αριστερά, ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά

59′ Εκτέλεση φάουλ του Μίτσελ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, ο Κυριακίδης σε κόρνερ

55′ Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, ο Ακόστα απέναντι στον Κυριακίδη επιχείρησε το σουτ, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων είπε “όχι”

53′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη. Σέντρα του Ουμπίντες από δεξιά, γυριστό σουτ του Τριανταφυλλάκου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη

51′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντί

49′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-1. Ασυνεννοησία μεταξύ Τομάς και Κυριακίδη, ο Καστίγιο το εκμεταλλεύτηκε και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από τα όρια της περιοχής…  κρέμασε τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού

46′ Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Γύρισμα του Φαβάλι από δεξιά, ο Βασιλείου επιχείρησε το σουτ από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βελλίδη

Έναρξη δευτέρου μέρους

46′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Καπετάνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Βικελίδης”

Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων

38′ Εκτέλεση κόρνερ του Ουμπίντες από αριστερά, ο Λισγάρας έδιωξε αρχικά, ο Λαζαρίδης επιχείρησε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και ο Κυριακίδης απομάκρυνε.  Για χέρι του Λισγάρα διαμαρτύρονται στον Άρη!

36′ Εκτέλεση φάουλ του Ουμπίντες από αριστερά, ο Κυριακίδης έδιωξε με δυσκολία

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο

32′ Γυριστό σουτ του Φατί από το ύψος του πέναλτι και αριστερά, η μπάλα μακριά από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού

Πιέζει ο Άρης για να φέρει το ματς στα ίσα

26′ Εκτέλεση κόρνερ του Ουμπίντες από αριστερά, ο Κυριακίδης έδιωξε πάνω στη γραμμή σε κόρνερ

21′ Σέντρα του Ακόστα από αριστερά, κεφαλιά του Καστίγιο από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Λεβαδειακού

Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο αδυνατεί να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Κυριακίδη

16′ Εκτέλεση κόρνερ του Καπετάνου από δεξιά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Φατί από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη

9′ Σουτ του Ουμπίντες από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Λισγάρα και εν συνεχεία ο Κυριακίδης μπλόκαρε

5‘ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-1Εκπληκτική ενέργεια και σουτ του Σουμπίνιο από τα όρια της περιοχής και αριστερά, η μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη