ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Ολυμπιακός Βόλου 2-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τέταρτη ανατροπή για τον Άρη του Τσιώλη που πλέον βλέπει πλέι οφ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ.

81′ Ο Σολάκης με όμορφο σουτ απείλησε την εστία του Βελλίδη αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη έδωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

73′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Περέιρα πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Λαζαρίδη αλλά αυτόςέχασε την ισορροπία του και την ευκαιρία να σκοράρει.

57′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Νέτο με κοντινή κεφαλιά νίκησε τον Γιακούποβιτς μετά από ψαλιδάκι του Πορτίγια.

55′ Ακυρώθηκε γκολ του Άρη για επιθετικό φάουλ του Πορτίγια.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Κόκε έπιασε το τακουνάκι, η μπάλα κόντραρε και ο Πορτίγια από δύσκολη θέση την έστειλε στα δίχτυα.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

37′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κόκε στη θέση του Μενδρινού.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ. Ο Ούμπιντες έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Βελλίδη.

31′ ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Ολυμπιακού. Ο Σολάκης τσίμπησε τη μπάλα και ο Βελλίδης τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή.

22′ Πιέζει ο Άρης. Η κεφαλιά του Τσέζαρεκ από καλή θέση έφυγε άουτ.

7′ Ωραίο σουτ του Νέτο με το αριστερό, ο Γιακούποβιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Σέντρα στον αγώνα.

Άρης (Τσιώλης): Βελλίδης, Νέτο, Ρονάλντο, Τόχα, Τσέζαρεκ, Μίσελ, Πορτίγια, Μενδρινός, Μπομπαντίγια, Λαζαρίδης, Βαγγέλη.

Ολυμπιακός Βόλου (Κατσαβάκης): Γιακούποβιτς, Ούμπιντες, Ψυχογιός, Μητρόπουλος, Γκοτοβός, Σολάκης, Μαρτίν, Τομάς, Μπρέσκα, Ακόστα, Ρόκας.

Διαιτητής: Κάκος