ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Πανιώνιος 0-2

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Μήτρογλου “σκότωσε” τον Άρη πετυχαίνοντας και τα δύο τέρματα του Πανιωνίου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μήτρογλου με εκπληκτική ενέργεια και δεξί σουτ από πλάγια κάνει 2 τα τέρματα της ομάδας του στο ντεμπούτο του. Πήρε κίτρινη κάρτα ο σκόρερ που πανηγύρισε παίρνοντας το σημαιάκι.

89′ Δυνατό σουτ του Νέτο, απέκρουσε δύσκολα ο Μάχο.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Φατί.

84′ Ο Νέτο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λαζαρίδης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

82′ Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Τσότσαλιτς.

68′ Ο Ριέρα έπιασε το σουτ  από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σηφάκη.

67′ Ο Αραβίδης στη θέση του Κατίδη.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.
64′ Σουτ του Τόχα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μάχο έδιωξε δύσκολα.

64′ Ο Σάμαρης στη θέση του Μπάλαμπαν.

58′ Ο Τσεζνάουσκις στη θέση του Καζναφέρη.

57′ Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Κουμορτζί.

51′ Σέντρα του Νέτο, ο Τσέζαρεκ έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Τόχα θα στείλει με το κεφάλι τη μπάλα στην κενή εστία του Πανιωνίου αλλά ο Κοντοές με σωτήρια επέμβαση θα διώξει πάνω στη γραμμή.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

23′ Σουτ ο Χαβίτο, ο Μάχο μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ.
Ο Γιόνσον έκανε τη σέντρα, ο Οριόλ δεν μπόρεσε να διώξει και ο Μήτρογλου από κοντά σκόραρε στο ντεμπούτο του με τους Νεοσμυρνιώτες.

16′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς. Σέντρα του Νέτο από τα δεξιά, ο Λαζαρίδης θα πάρει την κεφαλιά, όμως ο Μάχο θα διώξει.