Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Πλατανιάς 0-2

Ο Πλατανιάς επικράτησε εκτός έδρας του Άρη με 2-0, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνε

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

89′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα στη θέση του Ουκάρ

81′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης στη θέση του Αναστασάκου

78′ Ακυρώθηκε ως οφσάιντ το τέρμα που πέτυχε ο Γκονζάλες

76′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο

72′ Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη

71′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παπαστεργιανός στη θέση του Νταμαρλή

66′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 0-2. Ο Ουντότζι δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση μετά από πάσα του Κανακούδη

62′ Αλλαγή και για τον Άρη, με τον Κανούλα να αντικαθιστά τον Κοέλιο

61′ Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Γκονζάλες αντί του Ουκάρ

61′ Δεύτερη σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σουνάς πέρασε δύο αμυντικούς των φιλοξενούμενων και σούταρε ανενόχλητος από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

55′ Πρώτη ευκαιρία του Άρη στο παιχνίδι. Ο Αγκάνθο σούταρε από πλεονεκτική θέση στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκέσιος στην θέση του Ασλανίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αναστασάκος νικήθηκε από τον Βελλίδη σε τετ α τετ

36′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 0-1. Ο Κάλαϊτζιτς με αριστερό σουτ έξω απ’ την περιοχή έστειλε την μπάλα στη γωνία του Βελλίδη και άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

30′ Φάουλ του Κοέλιο, κεφαλιά του Αγκάνθο η μπάλα κατέληξε άουτ

28′ Σουτ του Κάλαϊτζιτς έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

18′ Δυνατό σουτ του Ασλανίδη, η μπάλα έφυγε άουτ

12′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Μαρτσάκης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βελλίδη σε τετ α τετ μετά από λάθος του Ψυχογιού

Οι παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη πιέζουν τους φιλοξενούμενους στα πρώτα λεπτά

3′ Κεφαλιά του Αγκάνθο, η μπάλα έφυγε άουτ