25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης-Ολυμπιακός 1-2

Ο Ολυμπιακός ανέτρεψε το 1-0 με το οποίο προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι και πήρε σπουδαία νίκη στο κατάμεστο “Κλεάνθης Βικελίδης”. Δείτε την εξέλιξη του αγώνα και τα ΒΙΝΤΕΟ με τα γκολ.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

89′ Ευκαιρία του Άρη με την κεφαλιά του Τσέζαρεκ, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ

75′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Φουστέρ. Ο Μίσελ θα διώξει μπροστά από τον Τζιμπούρ μετά από μπαλιά του Ιμπαγάσα. Ο παίκτης του Άρη στην συνέχεια θα προσπαθήσει να διώξει πιο μακριά όμως η μπάλα έρχεται πάνω στον Φουστέρ, ο οποίος τη στέλνει στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα κάνοντας το Άρης-Ολυμπιακός: 1-2

TO ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΟΥΣΤΕΡ

72′ Ο Μπομπαντίγια δίνει τη θέση του στον Καστίγιο, ο οποίος κάνει την πρώτη του επίσημη εμφάνιση κόντρα στην παλιά του ομάδα

57′ Νέες διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μοδέστο εντός περιοχής από τον Ρονάλντο Γκιάρο. Ξέφυγαν λίγο τα “πνέυματα” με ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΜΟΔΕΣΤΟ

28′: Ανάποδο ψαλίδι του Κόκε, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πάρντο

27′ Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και πάλι με τον Τζιμπούρ, αλλά το σούτ του καταλήγει άουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Αλλαγή για τους “ερυθρόλευκους”. Ο Ζαϊρί στη θέση του Μιραλάς που πονάει στη μέση

23΄  Σούτ του Τζιμπούρ, καταλήγει ψηλά άουτ

22΄  Πάντελιτς και Ζαϊρί προθερμαίνοντα για τον Ολυμπιακό, έπειτα από εντολή του Βαλβέρδε

19΄  Σούτ του Νέτο, μπλοκάρει εύκολα ο Πάρντο

17΄ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Κεφαλιά Λαζαρίδη, τακουνάκι του Κόκε και ο Νέτο πλασάρει τον Πάρντο κάνοντας το 1-0. Ο σκόρερ αφιερώνει το γκολ στον Καστίγιο

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΝΕΤΟ

13′ Ωραία μεταβίβαση του Ιμπαγάσα, ο Μιράλας έκανε το σουτ από δεξιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

9′   Η πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα στον Φατί του Άρη, έπειτα από μαρκάρισμα στον Ριέρα

6′   Καμία ευκαιρία και από τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής

1′  O αγώνας άρχισε. Ωραία ατμόσφαιρα στις εξέδρες από τους οπαδούς του Άρη

Άρης (Γιάννης Μιχαλήτσος): Βελλίδης, Μίσελ, Λαζαρίδης, Ρονάλντο, Βανγκέλι, Φατί, Πρίττας, Τόχα, Νέτο, Κόκε, Μπομπαντίγια.